Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանների հետ միասին, ապրիլի 24-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակի արարողություններին։
Կաթողիկոսը հուշահամալիրում ծաղկեպսակ է դրել, որից հետո անմար կրակի մոտ իր նախագահությամբ կատարվել է նահատակների բարեխոսական կարգը, հայտնում է Արմենպրեսը:
Հայոց ցեղասպանության 111-րդ տարելիցի կապակցությամբ իր ուղերձում կաթողիկոսն ասել է, որ Ապրիլի 24-ն ուխտի օր է՝ «միահյուսված աշխարհասփյուռ մեր ժողովրդի պահանջատիրությանը, որը զերծ է թշնամանքից ու ատելությունից, ուղղված է արդարության ու ճշմարտության վերականգնմանը և ցեղասպանության արհավիրքի ուրացման բացառմանը»:

Католикос всех армян Гарегин II вместе с духовенством Первопрестольного Святого Эчмиадзина 24 апреля посетил мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы принять участие в церемониях памяти святых мучеников Геноцида армян.
Католикос возложил венок к мемориалу, после чего у Вечного огня был совершен заупокойный чин по мученикам, сообщает «Арменпресс».
В своем послании по случаю 111-й годовщины Геноцида армян Католикос отметил, что 24 апреля является днем обета, «переплетенным с требованием нашего рассеянного по миру народа, свободным от вражды и ненависти и направленным на восстановление справедливости и истины и исключение отрицания геноцида».