Հայաստանում իտալական «Յուվենտուսի» ֆուտբոլային ակադեմիայի տեխնիկական տնօրեն Ջուզեպե Զապելան ժամանել է Երևան։
Նա այցելել է «Յուվենտուսի» ակադեմիայի երևանյան մարզաբազաներ ու հետևել ակտիվ շինարարության ընթացքին, հայտնում է Juventus Academy Armenia-ն։
Ապրիլի 29-ին, ժամը 12:00-ին տեղի կունենա պաշտոնական մամլո ասուլիս, որի ընթացքում կներկայացվեն ակադեմիայի առաջիկա ծրագրերը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Յուվենտուսի» երևանյան ակադեմիան բացվելու է օգոստոսին։ Այն կունենա 2 մարզաբազա Երևանում՝ մեկը Ավան վարչական շրջանում, իսկ մյուսը՝ «Հրազդան» ստադիոնի հարևանությամբ։

The technical director of the Italian Juventus F.C. academy, Giuseppe Zapella, has arrived in Yerevan.
He visited the academy’s training bases in the Armenian capital and observed the ongoing construction works, according to Juventus Academy Armenia.
An official press conference will take place on April 29 at 12:00, during which the academy’s upcoming programs will be presented.
Earlier, it was reported that the Juventus F.C. academy in Yerevan will open in August. It will have two training bases in the city—one in the Avan administrative district and another near the Hrazdan Stadium.