Ապրիլի 29-ին Երևանում Պարի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառումների շրջանակում ժամը 14:00-17:30-ը կարգելվի Հանրապետության հրապարակի շրջանաձև երթևեկությունը:
Փակ են լինելու Ամիրյան-Զաքյան, Արամի-Աբովյան, Արամի-Նալբանդյան, Տիգրան Մեծ-Մելիք Ադամյան խաչմերուկները, ինչպես նաև Վազգեն Սարգսյան փողոցը (Դեղատան փողոցից սկսած), հայտնում է ԿԳՄՍ նախարարությունը:
Ապրիլի 29-ին «Արի՛, պարի՛» տոնական նախաձեռնության շրջանակում կանցկացվեն մի շարք միջոցառումներ։ Նախատեսվում են տոնական շուրջպար 7 շրջանով, պարային ֆլեշմոբեր: Մասնակցում են պետական և հանրահայտ պարային խմբեր, ուսումնական հաստատություններ և մարզային համույթներ:

28 Апрель 2026 - 11:43 AMT
29 апреля в Ереван в рамках мероприятий, посвященных Международному дню танца, с 14:00 до 17:30 будет прекращено круговое движение на площадь Республики.
Будут закрыты перекрестки Амирян–Закян, Арами–Абовян, Арами–Налбандян, Тигран Мец–Мелик Адамян, а также улица Вазгена Саргсяна (начиная с улицы Дехатан), сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта.
В рамках праздничной инициативы «Давай танцевать» 29 апреля пройдут различные мероприятия, включая праздничный хоровод в семь кругов и танцевальные флешмобы. В них примут участие государственные и известные танцевальные коллективы, учебные заведения и региональные ансамбли.