Ծանրամարտի Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Գարիկ Կարապետյանն ասուլիսում ասել է, որ դժվար պայքար է ունեցել:
«Եվրոպայի այս առաջնությունը գրեթե դարձել էր աշխարհի առաջնություն, դժվար պայքար ունեցա»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Միաժամանակ նա նշել է, որ հաճելի զգացողություն է եղել՝ երրորդ անգամ անընդմեջ հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոն։
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականի անդամ, 110 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Գարիկ Կարապետյանը Բաթումիում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում նվաճել է ոսկե մեդալ՝ երկամարտում գրանցելով 415 կգ արդյունք։
Պոկում վարժությունից հետո Կարապետյանը զբաղեցրել է երրորդ հորիզոնականը՝ 189 կգ արդյունքով։ Հրում վարժությունում նա բարձրացրել է նախ 215 կգ, ապա 226 կգ կշռող ծանրաձողերը՝ այս ձևում դառնալով առաջինը։

Трехкратный чемпион Европы по тяжелой атлетике Гарик Карапетян заявил, что на прошедшем чемпионате ему пришлось вести сложную борьбу.
«Этот чемпионат Европы почти превратился в чемпионат мира, борьба была тяжелой», — сказал он на пресс-конференции, сообщает «Panorama.am ».
Он также отметил, что испытывает приятные эмоции, став чемпионом Европы в третий раз подряд.
Выступающий в весовой категории до 110 кг Карапетян завоевал золотую медаль на чемпионате Европы в Батуми, показав результат 415 кг в сумме двоеборья.
После упражнения в рывке он занимал третье место с результатом 189 кг. В толчке он поднял сначала 215 кг, затем 226 кг, заняв первое место в этом виде.