8 Մայիս 2026 - 08:21 AMT
Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի անդամ, Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն Էմմա Պողոսյանը դարձել է աշխարհի երիտասարդների առաջնության բրոնզե մեդալակիր:
Եգիպտոսում ընթացող երիտասարդների աշխարհի առաջնության մրցումային հերթական օրը պայքարի մեջ են մտել 86 կգ քաշային կանայք, հայտնում է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիան:
Էմմա Պողոսյանը պոկում վարժությունում գլխավերևում պահել է 103 կգ, 106 կգ ու 109 կգ: Հրումում նա բարձրացրել է 137 կգ ու 144 կգ: Այս վարժությունում նա 3-րդն է: Երկամարտի 253 կգ արդյունքով՝ Էմմա Պողոսյանը դարձել է ԱԱ բրոնզե մեդալակիր:

8 Май 2026 - 08:39 AMT
Член женской сборной Армении по тяжелой атлетике и новоиспеченная чемпионка Европы Эмма Погосян завоевала бронзовую медаль молодежного чемпионата мира.
В очередной соревновательный день проходящего в Египте молодежного чемпионата мира в борьбу вступили женщины в весовой категории до 86 кг, сообщает Федерация тяжелой атлетики Армении.
В рывке Эмма Погосян зафиксировала над головой 103 кг, 106 кг и 109 кг. В толчке она подняла 137 кг и 144 кг. В этом упражнении спортсменка заняла третье место. С результатом 253 кг в двоеборье Эмма Погосян стала бронзовым призером чемпионата мира среди молодежи.