Հայ մարզիկները 9 մեդալ են նվաճել Հունաստանի Տրիկալա քաղաքում անցկացված Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի առաջնությունում։
Հայաստանի հավաքականը մրցաշարին մասնակցել է 13 մարզիկով և նվաճել 4 ոսկե, 1 արծաթե ու 4 բրոնզե մեդալ։
Ոսկե մեդալակիրներ են դարձել Էլեն Եփրեմյանը, Էրիկ Կոստանդյանը, Ալեն Եգորյանը և Մհեր Թեմիրյանը։ Վիկտորյա Հայրապետյանը զբաղեցրել է երկրորդ հորիզոնականը, իսկ Վահագն Հակոբյանը, Արթուր Զաքարյանը, Դավիթ Մարաբյանը և Վոլոդյա Մկրտչյանը արժանացել են բրոնզե մեդալների, հայտնում է ֆեդերացիան:
Հայ մարզիկները մրցավայր են մեկնել Հայաստանի Կիոկուշին կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ, շիհան Անդրանիկ Հակոբյանի գլխավորությամբ։ Մարզիկներին ուղեկցել են նաև մարզիչներ Գևորգ Մանուկյանը և Սարգիս Հակոբյանը։
Հայաստանի առաջնության հաղթողներին ֆեդերացիան ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու նպատակով։ Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցել է մոտ 450 մարզիկ՝ 23 երկրից։

Армянские спортсмены завоевали девять медалей на чемпионате Европы по киокушин карате, прошедшем в греческом городе Трикала.
Сборная Армении участвовала в турнире в составе 13 спортсменов и завоевала четыре золотые, одну серебряную и четыре бронзовые медали.
Обладателями золотых медалей стали Элен Епремян, Эрик Костандян, Ален Егорян и Мгер Темирян. Виктория Айрапетян заняла второе место, а Ваган Акопян, Артур Закарян, Давид Марабян и Володя Мкртчян удостоились бронзовых наград, сообщает федерация.
Армянская команда отправилась на соревнования под руководством президента Федерации киокушин карате Армении, шихана Андраника Акопяна. Спортсменов также сопровождали тренеры Геворг Манукян и Саргис Акопян.
Федерация оказала финансовую поддержку победителям чемпионата Армении для участия в европейском первенстве. В чемпионате Европы приняли участие около 450 спортсменов из 23 стран.