Վահե Հովեյանը (80 կգ) դարձել է ըմբշամարտի Եվրոպայի Մ17 առաջնության հաղթող։ 15-ամյա մարզիկը հունահռոմեական ոճի եզրափակչում ընդամենը մեկ րոպեում 8:0 հաշվով առավելության է հասել հունգարացի մրցակցի նկատմամբ և նվաճել ոսկե մեդալ։
Ավելի վաղ Ալեքսան Շալջյանը (92 կգ) կիսաեզրափակչում 6:0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցի Զոհրաբ Սաֆարովին և դուրս եկել առաջնության եզրափակիչ, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Զավեն Մեժլումյանը (65 կգ) եզրափակչում 3:6 հաշվով զիջել է ռուսաստանցի Ասլան Ձուևին և դարձել արծաթե մեդալակիր, իսկ 55 կգ քաշային Գեղամ Եղիազարյանը և 48 կգ քաշային Արարատ Ավետիսյանը դարձել են բրոնզե մեդալակիրներ։
Ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունն անցկացվում է Բուլղարիայի Սամոկով քաղաքում՝ մայիսի 11-17-ը։ Մայիսի 15-ին մրցագորգ են դուրս գալու ազատ ոճի ըմբիշները։

Vahe Hoveyan (80 kg) has become the champion of the European U17 Wrestling Championships. The 15-year-old athlete defeated his Hungarian opponent 8-0 in just one minute in the Greco-Roman final to win the gold medal.
Earlier, Aleksan Shaljyan (92 kg) beat Azerbaijan's Zohrab Safarov 6-0 in the semifinals and advanced to the championship final, Sputnik Armenia reported.
Zaven Mezhlumyan (65 kg) lost 3-6 to Russia’s Aslan Dzuev in the final and won a silver medal, while Gegham Yeghiazaryan (55 kg) and Ararat Avetisyan (48 kg) claimed bronze medals.
The European Under-17 Wrestling Championships are being held in Samokov, Bulgaria, from May 11 to 17. Freestyle wrestlers will compete on May 15.