18 Մայիս 2026 - 06:59 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է Իտալիայի առաջնության նախավերջին տուրում անցկացված «Ինտեր» – «Վերոնա» հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստը։
1։1 հաշվով ավարտված խաղում 37-ամյա կիսապաշտպանը «Ինտերի» մեկնարկային կազմում խաղացել է առանց փոխարինման, հայտնում է Factor.am-ը:
«Ինտերը» հաղթանակը բաց է թողել հանդիպման վերջին րոպեներին։ 47-րդ րոպեին «Վերոնայի» պաշտպան Անդրիաս Էդմունդսոնը գրավել է սեփական դարպասը։ Ավելացված ժամանակում հյուրերի կազմում պատասխան գոլը հեղինակել է շոտլանդացի հարձակվող Քիրոն Բոուին։
Հանդիպումից հետո «Ինտերը» ստացել է նաև չեմպիոնական գավաթը։ Կրիստիան Կիվուի գլխավորած թիմը նախորդ տուրում արդեն ապահովել էր չեմպիոնի կոչումը։
Առաջնության ավարտից մեկ տուր առաջ «Ինտերը» վաստակել է 86 միավոր։ Երկրորդ հորիզոնականում գտնվող «Նապոլին» հավաքել է 73 միավոր։

Бывший капитан сборной Армении Генрих Мхитарян признан лучшим футболистом матча «Интер» — «Верона», состоявшегося в предпоследнем туре чемпионата Италии.
Во встрече, завершившейся со счетом 1:1, 37-летний полузащитник вышел в стартовом составе «Интера» и провел на поле весь матч без замены, сообщает «Factor.am ».
«Интер» упустил победу в последние минуты встречи. На 47-й минуте защитник «Вероны» Андриас Эдмундссон отправил мяч в собственные ворота. Уже в добавленное время ответный гол в составе гостей забил шотландский нападающий Кирон Боуи.
После матча «Интер» также получил чемпионский трофей. Команда под руководством Кристиана Киву обеспечила себе чемпионский титул еще в предыдущем туре.
За тур до завершения чемпионата «Интер» набрал 86 очков. На втором месте идет «Наполи», в активе которого 73 очка.