Նախորդ շաբաթվա ընթացքում տոմսային համակարգում արձանագրված վավերացումների թիվն աճել է 9.4 տոկոսով կամ 289 հազարով, հայտնել է «Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Սարգիս Մանուկյանը գործակարգավարական նիստի ժամանակ:
Նրա ներկայացմամբ՝ վավերացումները փոխադրողների միջև բաշխվել են հետևյալ կերպ՝ տրոլեյբուսներում արձանագրվել է 127 հազար 521 վավերացում, մետրոպոլիտենում՝ 599 հազար 267, իսկ ավտոբուսներում՝ 2 մլն 641 հազար 364, հայտնում է Radar Armenia-ն:
Ընդհանուր առմամբ գրանցվել է 3 մլն 368 հազար վավերացում։
Տեղեկացվել է նաև, որ մայրաքաղաք են հասել 45 նոր տրոլեյբուսները, հայտնում է Factor.am-ը:
«Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ տնօրեն Բեգլար Կիրակոսյանը ներկայացրել է վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում իրականացված աշխատանքները։ Նրա խոսքով՝ 76 երթուղիներում ընդհանուր առմամբ սպասարկվել է 8756 միավոր շարժակազմ, իսկ կատարողականը կազմել է 100 տոկոս։
Կիրակոսյանը տեղեկացրել է նաև, որ ներկայում անսարք է 65 տրանսպորտային միջոց։ Մասնավորապես՝ «ՄԱՆ» մակնիշի 87 ավտոբուսներից անսարք է 2-ը, «Ժոնգ Թոնգ» մակնիշի 562 ավտոբուսներից՝ 30-ը, «Հայգեր» մակնիշի 103 ավտոբուսներից՝ 15-ը, իսկ փոքր դասի 100 միկրոավտոբուսներից՝ 18-ը։
Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանն իր ելույթում անդրադարձել է նաև հանրային տրանսպորտում ուղեվարձ չվճարելու խնդրին։ Նա նշել է, որ անկախ նախընտրական գործընթացներից՝ քաղաքապետարանի համար առաջնահերթություն է մնում ավտոբուսներում ուղեվարձերի հավաքագրումն ու համակարգի զարգացումը։
«Անընդունելի է մեզ համար, ուղեվարձի հավաքագրումներն առաջնահերթություն են»,- հայտարարել է Փամբուխչյանը։

За прошлую неделю число валидаций, зарегистрированных в билетной системе, увеличилось на 9,4 процента, или на 289 тысяч, сообщил во время рабочего совещания директор ЗАО «Центр технологий управления городом Ереван» Саргис Манукян.
По его данным, валидации между перевозчиками распределились следующим образом: в троллейбусах было зарегистрировано 127 521 валидация, в метрополитене — 599 267, а в автобусах — 2 млн 641 тыс. 364, сообщает «Radar Armenia».
Всего было зарегистрировано 3 млн 368 тыс. валидаций.
Также было сообщено, что в столицу прибыли 45 новых троллейбусов, сообщает «Factor.am ».
Директор ЗАО «Ереванский автобус» Беглар Киракосян представил работы, выполненные за последние две недели. По его словам, на 76 маршрутах в общей сложности работали 8756 единиц подвижного состава, а показатель выполнения составил 100 процентов.
Киракосян также сообщил, что в настоящее время неисправны 65 транспортных средств. В частности, неисправны 2 из 87 автобусов марки MAN, 30 из 562 автобусов Zhong Tong, 15 из 103 автобусов Higer и 18 из 100 микроавтобусов малого класса.
Вице-мэр Еревана Армен Памбухчян в своем выступлении также затронул проблему неоплаты проезда в общественном транспорте. Он отметил, что независимо от предвыборных процессов для мэрии приоритетом остаются сбор платы за проезд и развитие системы.
«Для нас недопустимо игнорировать сбор оплаты за проезд, это остается приоритетом», — заявил Памбухчян.