ՆԳՆ ՄՔԾ ստորաբաժանումները հունիսի 7-ին աշխատելու են՝ սպասարկելու բացառապես 2026 թվականի ԱԺ ընտրությունների քվեարկությանն առնչվող գործարքները։
Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունը տեղեկացրել է, որ ընտրություններին մասնակցելու նպատակով նախընտրած վայրում հաշվառվելու վերաբերյալ դիմում ներկայացնելը չի փոխում անձի հաշվառման հասցեն։
Ըստ հաշվառման վայրի ընտրողների ցուցակից հանվելու և գտնվելու կամ նախընտրած վայրի մատչելի ընտրական տեղամասի ընտրողների ցուցակում ընդգրկվելու վերաբերյալ դիմումը գործում է միայն ընտրության օրը՝ հունիսի 7-ին։

18 Май 2026 - 13:20 AMT
Подразделения Службы миграции и гражданства МВД Армении 7 июня будут работать исключительно для обслуживания операций, связанных с голосованием на парламентских выборах 2026 года.
Служба миграции и гражданства разъяснила, что подача заявления о регистрации по предпочтительному месту для участия в выборах не изменяет официальный адрес регистрации гражданина.
Заявление об исключении из списка избирателей по месту регистрации и включении в список избирателей по месту пребывания или на доступном избирательном участке по выбору действует только в день выборов — 7 июня.