21 Մայիս 2026 - 08:01 AMT
Մայիսի 21-ին և 22-ին Լուսակերտում ու Երևանում թնդանոթի կրակոցներ կհնչեն, հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Մայիսի 28-ին անցկացվելիք զորահանդեսի կազմակերպչական աշխատանքների շրջանակում մայիսի 21-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, Լուսակերտում թնդանոթից կարձակվի 1 կրակոց, իսկ Երևանում (Նոր Նորքի 6-րդ զանգված՝ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա, «Հրազդան» մարզադաշտ) մայիսի 22-ին՝ ժամը 10:00-ին՝ 2 կրակոց:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հայտարարել է, որ մայիսի 28-ին ներկայացվելու է այն, ինչ տարիներ շարունակ թաքցրել, քողարկել ենք:
Զորահանդեսը կայանալու է մայիսի 28-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում և մեկնարկելու է ժամը 10։00-ին։

21 Май 2026 - 08:12 AMT
21 и 22 мая в Лусакерте и Ереване прозвучат пушечные выстрелы, сообщает Министерство обороны Армении.
В рамках организационных работ по подготовке к военному параду, который состоится 28 мая, 21 мая около 14:00 в Лусакерте будет произведен один пушечный выстрел. В Ереване 22 мая в 10:00 прозвучат два выстрела — в 6-м массиве Нор Норка, у Военной академии имени Вазгена Саргсяна Министерства обороны и стадиона «Раздан».
Министр обороны Сурен Папикян ранее заявил, что 28 мая будет представлено «то, что мы годами скрывали и маскировали».