Մայիսի 22-23-ին ՆԳՆ ոստիկանությունը հանրապետության ամբողջ տարածքում իրականացնելու է ուժեղացված ծառայություն:
ՆԳՆ ոստիկանության կարգախմբերը կլինեն ուսումնական հաստատությունների և ավարտական միջոցառումների տարածքներում՝ պահպանելով հասարակական կարգ և անվտանգություն։
ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողներն արագ արձագանքելու և խստորեն հակազդելու են ցանկացած իրավախախտման։ Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվելու ոչ սթափ վիճակում մեքենա վարելու և տրանսպորտային միջոցը անչափահասներին վստահելու դեպքերին։
«Միջոցառումների մասնակիցներին հորդորում ենք դրսևորել բարձր իրավագիտակցություն և իրավահարգ վարք։ ՆԳՆ ոստիկանության միջոցառումների և արդյունքների վերաբերյալ պարբերաբար կտրվի տեղեկատվություն»,- ասվել է ՀՀ ՆԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունում։

22-23 мая полиция Министерства внутренних дел Армении будет нести усиленную службу по всей территории республики в связи с мероприятиями «Последнего звонка».
22-23 мая полиция Министерства внутренних дел проведет усиленную службу на всей территории страны.
Полицейские наряды будут находиться вблизи учебных заведений и мест проведения выпускных мероприятий, обеспечивая общественный порядок и безопасность.
Сотрудники полиции Министерства внутренних дел будут оперативно реагировать и жестко пресекать любые правонарушения. Особое внимание будет уделяться случаям управления автомобилем в нетрезвом состоянии, а также передаче транспортных средств несовершеннолетним.
«Призываем участников мероприятий проявлять высокий уровень правосознания и законопослушного поведения. Информация о мероприятиях полиции Министерства внутренних дел и их результатах будет регулярно предоставляться», — говорится в сообщении, распространенном МВД Армении.