«Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը, անդրադառնալով ակումբում իր հետագա կարիերային, ասել է, որ գուցե «Սպարտակի» հետ հանդիպումն իր վերջին խաղն էր «Կրասնոդարում»
«Տեսնենք։ Հնարավոր է, որ սա իմ վերջին խաղն էր ակումբի կազմում», – ասել է Սպերցյանը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Մայիսի 24-ին թիմը FONBET Ռուսաստանի գավաթի սուպերեզրափակչում պարտություն է կրել «Սպարտակից»՝ 1:1 հաշվից հետո 11-մետրանոց հարվածաշարում զիջելով 3:4 հաշվով։
Նա ասել է, որ տրամարդված է ինչպես տեղափոխվել այլ ակումբ, այնպես էլ շարունակել «Կրասնորդարում», գրում է Sport-express.ru-ն:
«Հեռանալու հավանականություն կա: Տեսնենք: Ես տրամարդված եմ ինչպես տեղափոխվել այլ ակումբ, այնպես էլ մնալ ու շարունակել պայքարը, եթե առաջարկներ չլինեն»,-ասել է Սպերցյանը:
2025/26 մրցաշրջանում հայ կիսապաշտպանը բոլոր մրցաշարերում անցկացրել է 42 հանդիպում, խփել 14 գոլ և կատարել 18 գոլային փոխանցում։ Նրա պայմանագիրը ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2029 թվականի ամառը։

25 Май 2026 - 13:13 AMT
Полузащитник Эдуард Сперцян клуба ФК «Краснодар» заявил, что матч против «Спартак» Москва мог стать для него последним в составе команды.
«Посмотрим. Возможно, это был мой последний матч за клуб», — сказал Сперцян, пишет «РИА Новости».
24 мая «Краснодар» уступил «Спартаку» в суперфинале Кубка России FONBET. После ничьей 1:1 команда проиграла в серии пенальти со счетом 3:4.
Сперцян отметил, что готов как перейти в другой клуб, так и продолжить выступления за «Краснодар», сообщает «Sport-express.ru».
«Вероятность ухода есть. Посмотрим. Я настроен как перейти в другой клуб, так и остаться и продолжить борьбу, если предложений не будет», — заявил футболист.
В сезоне 2025/26 армянский полузащитник провел 42 матча во всех турнирах, забил 14 голов и сделал 18 результативных передач. Его контракт с клубом рассчитан до лета 2029 года.