«Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը, անդրադառնալով ակումբում իր հետագա կարիերային, ասել է, որ գուցե «Սպարտակի» հետ հանդիպումն իր վերջին խաղն էր «Կրասնոդարում»
«Տեսնենք։ Հնարավոր է, որ սա իմ վերջին խաղն էր ակումբի կազմում», – ասել է Սպերցյանը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Մայիսի 24-ին թիմը FONBET Ռուսաստանի գավաթի սուպերեզրափակչում պարտություն է կրել «Սպարտակից»՝ 1:1 հաշվից հետո 11-մետրանոց հարվածաշարում զիջելով 3:4 հաշվով։
Նա ասել է, որ տրամարդված է ինչպես տեղափոխվել այլ ակումբ, այնպես էլ շարունակել «Կրասնորդարում», գրում է Sport-express.ru-ն:
«Հեռանալու հավանականություն կա: Տեսնենք: Ես տրամարդված եմ ինչպես տեղափոխվել այլ ակումբ, այնպես էլ մնալ ու շարունակել պայքարը, եթե առաջարկներ չլինեն»,-ասել է Սպերցյանը:
2025/26 մրցաշրջանում հայ կիսապաշտպանը բոլոր մրցաշարերում անցկացրել է 42 հանդիպում, խփել 14 գոլ և կատարել 18 գոլային փոխանցում։ Նրա պայմանագիրը ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2029 թվականի ամառը։

Eduard Spertsyan, midfielder for FC Krasnodar, said that the match against Spartak Moscow may have been his final appearance for the club.
“We will see. It is possible that this was my last game for the club,” Spertsyan said, according to RIA Novosti.
On May 24, Krasnodar lost to Spartak in the FONBET Russian Cup super final. After a 1:1 draw, the team was defeated 4:3 in a penalty shootout.
Spertsyan added that he is prepared either to move to another club or continue playing for Krasnodar, Sport-express.ru reported.
“There is a possibility of leaving. We will see. I am ready both to move to another club and to stay and continue fighting if there are no offers,” he said.
During the 2025/26 season, the Armenian midfielder played 42 matches in all competitions, scoring 14 goals and providing 18 assists. His contract with the club runs until the summer of 2029.