Մինչև մայիսի 28-ին նախատեսված զորահանդեսը ռազմական տեխնիկայի տեղաշարժի լուսանկարահանումը և տեսանկարահանումը խստիվ արգելվում են, հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, ԶԼՄ հարգելի՛ գործընկերներ, մինչև մայիսի 28-ը անցկացվելիք զորահանդեսը մայրաքաղաք Երևանում ՀՀ ԶՈւ ռազմական տեխնիկայի տեղաշարժի լուսանկարահանումը և տեսանկարահանումը փողոցներում խստիվ արգելվում են։
Նկարահանման հնարավորություն կտրամադրվի մայիսի 28-ին՝ սահմանված կարգով։
Խստիվ արգելվում է նաև ԱԹՍ-ների կիրառմամբ նկարահանումը։ Խախտումները կհանգեցնեն պատասխանատվության»,- նշվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

25 Май 2026 - 14:14 AMT
Министерство обороны Армении заявило, что до военного парада, запланированного на 28 мая, фото- и видеосъемка передвижения военной техники строго запрещены.
«Уважаемые соотечественники, уважаемые представители СМИ, до проведения военного парада 28 мая фото- и видеосъемка передвижения военной техники Вооруженных сил Армении на улицах столицы Ереван строго запрещены.
Возможность съемки будет предоставлена 28 мая в установленном порядке.
Также строго запрещается использование беспилотных летательных аппаратов для съемки. Нарушения повлекут ответственность», — говорится в сообщении Минобороны Армении.