Երևանում մայիսի 28-29-ին լինելու են երթևեկության սահմանափակումներ, հայտնում է ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունը։
Մայիսի 28-ին, ժամը 07։00-ից 15։00-ն Երևանում լինելու են երթևեկության հետևյալ սահմանափակումները․
Աթենքի փողոց- Մաշտոցի պողոտա – Ամիրյան փողոց ճանապարհահատվածը,
Հանրապետության հրապարակը և հրապարակ մուտք գործող փողոցները,
Ամիրյան փողոց- Տիգրան Մեծի պողոտա – Ագաթանգեղոսի փողոց – Գրիգոր Լուսավորչի փողոց – Արգիշտիի փողոց – Աթենքի փողոց հատվածը,
Շահումյան հրապարակից Խորենացու փողոց – Ագաթանգեղոսի փողոց հատվածը,
Աթենքի փողոց- Մաշտոցի պողոտա – Ամիրյան փողոց հատվածը, ինչպես նաև Տիգրան Մեծի պողոտա – Մհեր Մկրտչյանի փողոց – Խորենացու փողոց – Իտալիայի փողոց – նախկին «Մայրաքաղաքային» գնդի տարածք հատվածը,
Աթենքի փողոցից՝ Տիգրան Մեծի պողոտա – Ագաթանգեղոսի փողոց – Գրիգոր Լուսավորչի փողոց – Արգիշտիի փողոց- Աթենքի փողոց հատվածը,
Հանրապետության հրապարակին հարող փողոցները՝ Զաքյան-Ամիրյան, Աբովյան-Արամի, Նալբանդյան-Սախարովի հրապարակ, Մելիք-Ադամյան-Տիգրան Մեծ-Ագաթանգեղոսի խաչմերուկ, Բեյրութ-Գրիգոր Լուսավորիչ, Իտալյա-Գրիգոր Լուսավորիչ, Խորենացի-Բեյրութ, Խորենացի-Ագաթանգեղոս, Ագաթանգեղոսն՝ ամբողջությամբ, Վազգեն Սարգսյան-Հանրապետության հրապարակ ճանապարհահատվածները:
Հանրապետության հրապարակ-Տիգրան Մեծ պողոտա – Քրիստափոր խաչմերուկ ճանապարհահատվածը փակ լինելու է մինչև մայիսի 29-ը՝ ժամը 01։00-ն։
Մայիսի 28-ին, ժամը 10։00-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունենալու զորահանդես, որի ընթացքում ցուցադրվելու է վերջին 4 տարիների ընթացքում ՀՀ զինված ուժերի ձեռք բերած սպառազինությունը։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ զորահանդեսից հետո ցուցադրվող զինտեխնիկան որոշ ժամանակ մնալու է Տիգրան Մեծի պողոտայում, որպեսզի քաղաքացիները հնարավորություն ունենան որոշակի հեռավորությունից տեսնել և ուսումնասիրել այն։

В Ереване 28-29 мая будут действовать ограничения движения, сообщает Министерство внутренних дел Армении.
28 мая с 07:00 до 15:00 в Ереване будут введены следующие ограничения движения:
- участок улицы Афин от проспекта Маштоца до улицы Амиряна,
- площадь Республики и улицы, ведущие к площади,
- участок от улицы Амиряна через проспект Тиграна Меца, улицу Агатангехоса, улицу Григора Лусаворича, улицу Аргишти и улицу Афин,
- участок от площади Шаумяна через улицу Хоренаци до улицы Агатангехоса,
- участок от улицы Афин через проспект Маштоца и улицу Амиряна, а также маршрут от проспекта Тиграна Меца через улицу Мгера Мкртчяна, улицу Хоренаци, улицу Италии и территорию бывшего полка «Майракахакаин»,
- участок от улицы Афин через проспект Тиграна Меца, улицу Агатангехоса, улицу Григора Лусаворича, улицу Аргишти и обратно к улице Афин,
- прилегающие к площади Республики улицы, включая Закян-Амирян, Абовян-Арами, Налбандян-площадь Сахарова, перекресток Мелик-Адамян — Тигран Мец — Агатангехос, Бейрут — Григор Лусаворич, Италии — Григор Лусаворич, Хоренаци — Бейрут, Хоренаци — Агатангехос, всю улицу Агатангехоса, а также участок Вазгена Саргсяна — площадь Республики.
Участок площадь Республики — проспект Тиграна Меца — перекресток Кристапора будет закрыт до 01:00 29 мая.
28 мая в 10:00 на площади Республики состоится военный парад, в ходе которого будет продемонстрировано вооружение и техника, приобретенные Вооруженными силами Армении за последние четыре года. Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что после парада военная техника некоторое время останется на проспекте Тиграна Меца, чтобы граждане могли увидеть и изучить ее с определенного расстояния.