Երևան բերված 45 տրոլեյբուսից 30-նն արդեն գիծ է դուրս բերվել և շահագործվում է, հայտարարել է «Երևանի էլեկտրատրասնպորտ» ՓԲԸ-ի տնօրեն Սարգիս Բեջանյանը Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ:
Նա նշել է, որ հունիսի 2-ից Երևանում կմնա միայն 1 հին տրոլեյբուս, որը նախատեսում է կա՛մ որպես գրադարան, կա՛մ որպես սրճարան շահագործել, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«45 նոր տրոլեյբուսից 30-ն արդեն գիծ են դուրս բերվել, վաղվանից 15-ն էլ դուրս կգան: Հին տրոլեյբուս վաղվանից այլևս չի լինելու»,- ասել է Բեջանյանը:
Նիստը վարել է Երևանի առաջին փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը, քանի որ նախընտրական քարոզարշավի պատճառով քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը գտնվում է արձակուրդում։
2025-ի սեպտեմբերի 18-ին անցկացված կառավարության նիստի ընթացքում Տիգրան Ավինյանը հայտարարել էր, որ արդեն ձեռք է բերվել 30 տրոլեյբուս, իսկ հաջորդ 45 տրոլեյբուսի ձեռքբերումից հետո մայրաքաղաքի ամբողջ տրոլեյբուսային պարկը կթարմացվի։

Тридцать из 45 доставленных в Ереван троллейбусов уже выведены на линии и находятся в эксплуатации, сообщил директор ЗАО «Ереванэлектротранспорт» Саргис Беджанян на рабочем совещании в мэрии Еревана.
По его словам, с 2 июня в столице останется только один старый троллейбус, который планируется использовать либо как библиотеку, либо как кафе, сообщает «Sputnik Армения».
«Из 45 новых троллейбусов 30 уже работают на маршрутах, а остальные 15 выйдут на линии с завтрашнего дня. Старых троллейбусов с завтрашнего дня больше не останется», — заявил Беджанян.
Заседание провел первый вице-мэр Еревана Армен Памбухчян, поскольку мэр Тигран Авинян находится в отпуске в связи с предвыборной кампанией.
На заседании правительства 18 сентября 2025 года Тигран Авинян заявлял, что уже приобретены 30 троллейбусов, а после закупки еще 45 единиц весь троллейбусный парк столицы будет полностью обновлен.