2 Հունիս 2026 - 14:53 AMT
Կիբերոստիկանությունը քաղաքացիներին կոչ է անում չարձագանքել +63, +212 կամ այլ միջազգային հեռախոսային կոդերով համարներից iMessage համակարգի միջոցով ուղարկվող հաղորդագրություններին, որոնք ներկայացվում են ՀՀ ՆԳՆ-ի կամ պետական այլ կառույցների անունից։
Գերատեսչությունը մանրամասնել է, որ նման հաղորդագրությունները պարունակում են պետական մարմինների պաշտոնական կայքերին նմանակող ֆիշինգային հղումներ, որոնց միջոցով չարագործները փորձում են ձեռք բերել քաղաքացիների անձնական կամ բանկային տվյալները։
Նշվում է, որ նման հաղորդագրությունները պարունակում են պետական մարմինների պաշտոնական կայքերին նմանվող ֆիշինգային հղումներ, որոնց միջոցով հանցավորները նպատակ են հետապնդում ձեռք բերել ձեր անձնական կամ բանկային տվյալները։
«Հիշե՛ք՝ ՀՀ ՆԳՆ-ին պատկանում է roadpolice.am կայքը։ Այս հասցեն որևէ կերպ կրկնօրինակող այլ կայքերը (օրինակ՝ roadpolice. icu) կեղծ են և որևէ առնչություն չունեն ՀՀ ՆԳՆ-ի հետ։
Նման հաղորդագրություն ստանալու դեպքում՝
• չբացեք հաղորդագրության մեջ նշված հղումները,
• ստուգեք տեղեկատվությունը միայն պաշտոնական աղբյուրներից,
• մի՛ տրամադրեք որևէ անձնական կամ բանկային տվյալ,
• անմիջապես արգելափակեք ուղարկող հեռախոսահամարը և նշեք այն որպես Spam/Junk»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

2 June 2026 - 14:56 AMT
Armenia’s Cyber Police has called on citizens not to respond to messages sent via the iMessage platform from numbers using the +63, +212 or other international dialing codes that claim to represent the Ministry of Internal Affairs or other state institutions.
The agency explained that such messages contain phishing links that imitate official government websites and are used by fraudsters to obtain personal or banking information.
According to the statement, these messages often direct users to websites that closely resemble official state portals in an attempt to deceive recipients into providing sensitive data.
“Remember that the official website of the Ministry of Internal Affairs is http://roadpolice.am . Any website attempting to imitate this address (for example, roadpolice.icu) is fraudulent and has no connection to the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia.