Երևանում հին տրոլեյբուսներ այլևս չեն մնացել՝ հունիսի 3-ից շահագործման են հանձնվել 45 նոր տրոլեյբուս, որոնք սպասարկում են գործող ուղղությունները՝ մի շարք փոփոխված վերջնակետերով, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Ուղեգծերի փոփոխությունները.
Տ 1 Աշխատանքի հրապարակ – Ջրվեժի – Ձորաղբյուրի – Ողջաբերդի խաչմերուկ
Աշխատանքի հրապ-կ /ս.կ./ – Բագրատունյաց – Գ․Նժդեհի – փ.–ներ – Արշակունյաց պ. – Գ․Լուսավորչի փ․ – Մաշտոցի պ․ – Կորյունի – Աբովյան փ.-ներ – Մյասնիկյան – Գայի պ.-ներ – Թևոսյան փ․ – Ձորաղբյուրի ամառանոցներ (Ձորաղբյուրի – Ողջաբերդի – Ջրվեժի խաչմերուկ) /վ.կ/:
Հետադարձը՝ նույն ուղեգծով մինչև Մյասնիկյան պ., այնուհետև Հերացու – Կորյունի փ.-ներ – Մաշտոցի պ.-Գր.Լուսավորչի փ.-Արշակունյաց պ. – Աշխատանքի հրապարակ:
Տ 2 Աերացիա – Էրեբունի զանգված – Նուբարաշեն
Աերացիա /ս․կ./ – Շիրակի 5-րդ նրբանցք – Շիրակի – Արտաշիսյան – Չեխովի – Բագրատունյաց փ.-ներ –Արշակունյաց պ․ – Ագաթանգեղոսի փ․ – Տ․Մեծի – Արցախի պ․-ներ – Էրեբունի փ.- «Էրեբունի» թանգարան – Այվազովսկու – Տիտոգրադյան – Խաղաղ Դոնի փ.-ներ- Նուբարաշենի խճուղի – Նուբարաշենի 6-րդ,10-րդ, 9-րդ, 11-րդ փ.-ներ /վ.կ./
Հետադարձը՝ նույն ուղեգծով մինչև Արշակունյաց պ․, այնուհետև Գ․Նժդեհի փ․ – Գ․Նժդեհի հրապարակ – Բագրատունյաց փ․ – շարունակությունը՝ նույն ուղեգծով։
Տ 3 15-րդ թաղամաս – «Էրեբունի» օդանավակայան
15-րդ թաղ․՝ Բեկնազարյան – Ֆուչիկի խաչմերուկ /ս․կ./ Բեկնազարյան – Մազմանյան – Շիրազի – Գ.Հասրաթյան – Սեբաստիայի – Բագրատունյաց փ.-ներ – Գ․Նժդեհի հրապարակ – Բագրատունյաց փ․ – Արշակունյաց պ․ – «Էրեբունի» օդանավակայան /վ․կ․/։
Հետադարձը՝ նույն ուղեգծով մինչև Մազմանյան – Շիրազի խաչմերուկ, այնուհետև Գ.Չաուշի – Մելքումովի փողոցներով – Բեկնազարյան – Ֆուչիկի խաչմերուկ:
Տ 4 Ավան – Կոմիտասի պ.- ե/գ կայարան
Ավան՝ Ն.Սաֆարյան – Թամրուչի խաչմերուկ /ս.կ ./ – Թամրուչի – Բաբաջանյան – Աճառյան – Ռուբինյանց -Դավիթ Անհաղթի փ․-ներ – Կոմիտասի պ․ – Վազգեն Առաջին վեհափառի փ.- Մ․Բաղրամյան – Սայաթ-Նովայի պ.-ներ – Խանջյան փ. – Տիգրան Մեծ պ.- ե/գ կայարան /վ.կ․/
Հետադարձը` Տիգրան Մեծ պ.- Ագաթանգեղոսի – Գ․Լուսավորիչ փ.-ներ – Մաշտոցի պ. – Մոսկովյան փ. –Մարշալ Բաղրամյան պ. – և նույն ուղեգծով մինչև Բաբաջանյան – Նվեր Սաֆարյան փ-ներ, մինչև Թամրուչի խաչմերուկ
Տ 5 Նոր Նորքի 5-րդ զանգված– մ/կ «Բարեկամություն» – Դավթաշեն թաղամաս
Նոր Նորքի 5-րդ զանգված /ս.կ./ – Բ․Մուրադյանի փ․ – Գայի պ. – Ռուբինյանց – Դ․Անհաղթի փ.-ներ – Կոմիտասի պ. – Վազգեն Առաջին վեհափառի – Կիևյան – Հալաբյան փ.-ներ – Եղվարդի խճուղի – Տիգրան Պետրոսյան փ. – Դավթաշենի 4-րդ թաղամաս /վ.կ./
Հետադարձը՝ նույն ուղեգծով մինչև Գայի պ․, այնուհետև՝ Թևոսյան – Գալշոյան – Միկոյան – Բ․Մուրադյան փ.-ներ- Նոր Նորքի 5-րդ զանգված։

С 3 июня в Ереване начали курсировать 45 новых троллейбусов. Как сообщает мэрия столицы, старые троллейбусы полностью выведены из эксплуатации, а действующие маршруты продолжают работу с рядом изменений конечных пунктов и схем движения.
Изменения маршрутов
Т1: Площадь Труда — перекресток Джрвеж–Дзорахбюр–Вохджаберд
Маршрут проходит через проспект Багратуняц, улицу Гарегина Нжде, проспект Аршакуняц, улицу Григора Лусаворича, проспект Маштоца, улицы Корюна и Абовяна, проспекты Мясникяна и Гая, улицу Тевосяна и далее до дачного массива Дзорахбюр.
Обратное направление проходит через проспект Мясникяна, улицы Гераци и Корюна, проспект Маштоца, улицу Григора Лусаворича и проспект Аршакуняц.
Т2: Аэрация — массив Эребуни — Нубарашен
Маршрут соединяет район Аэрации с Нубарашеном через улицы Ширака, Арташисяна, Чехова, Багратуняц, проспекты Аршакуняц, Тиграна Меца и Арцаха, улицу Эребуни, район музея «Эребуни», а также улицы Айвазовского, Титоградяна и Хахах Дони.
В обратном направлении движение осуществляется через улицу Гарегина Нжде и площадь Гарегина Нжде с последующим возвращением на основной маршрут.
Т3: 15-й квартал — аэропорт «Эребуни»
Троллейбус следует через улицы Бекназаряна, Мазманяна, Шираза, Геворга Асратяна, Себастии, Багратуняц, площадь Гарегина Нжде и проспект Аршакуняц до аэропорта «Эребуни».
Обратный маршрут проходит через перекресток улиц Мазманяна и Шираза, затем по улицам Геворга Чауша и Мелкумова.
Т4: Аван — проспект Комитаса — железнодорожный вокзал
Маршрут проходит через улицы Тамручи, Бабаджаняна, Ачаряна, Рубинянца, Давида Анахта, проспект Комитаса, улицу Вазгена Первого, проспекты Маршала Баграмяна и Саят-Новы, улицу Ханджяна и проспект Тиграна Меца.
Обратное движение организовано через улицы Агатангехоса, Григора Лусаворича, проспект Маштоца, улицу Московян и проспект Маршала Баграмяна.
Т5: 5-й массив Нор Норка — станция метро «Барекамутюн» — Давташен
Маршрут проходит через улицу Бориса Мурадяна, проспект Гая, улицу Рубинянца, улицу Давида Анахта, проспект Комитаса, улицы Вазгена Первого, Киевян и Алабяна, Егвардское шоссе и улицу Тиграна Петросяна до 4-го квартала Давташена.
Обратный маршрут проходит через улицы Тевосяна, Галшояна, Микояна и Бориса Мурадяна.
В мэрии отметили, что запуск новых машин завершил процесс полного обновления троллейбусного парка столицы.