5 Հունիս 2026 - 14:41 AMT
«Հանրապետությունը» դիմել է ԿԸՀ՝ պահանջելով կասեցնել «Ուժեղ Հայաստանի» մասնակցությունն ընտրություններին
«Հանրապետությունը» դիմում է ներկայացրել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով՝ պահանջելով կասեցնել «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի մասնակցությունը խորհրդարանական ընտրություններին, հայտնում է Auroranews.am-ը:
Դիմումը ներկայացվել է ավելի վաղ հնչած հայտարարություններից հետո։
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ և քաղաքական թիմի առաջին համար Արամ Սարգսյանը «Չիբուխչյան լայվ» հաղորդման եթերում հայտարարել էր, որ պատրաստվում է դիմել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրացուցակի գրանցումն ուժը կորցրած ճանաչելու պահանջով։

5 Июнь 2026 - 14:54 AMT
Партия «Республика» подала официальное обращение о приостановлении участия «Сильной Армении» в выборах
Партия «Республика» направила обращение в Центральную избирательную комиссию Армении с требованием приостановить участие блока «Сильная Армения» в парламентских выборах, сообщает «Auroranews.am ».
Обращение было подано после ранее прозвучавших заявлений представителей партии.
Ранее председатель партии «Республика» и первый номер ее избирательного списка Арам Саргсян в эфире программы «Chibukhchyan Live» заявил, что намерен обратиться в Центральную избирательную комиссию с требованием признать утратившей силу регистрацию избирательного списка блока «Сильная Армения».