Հուլիսի 12-19 Երեւանում կայանալիք «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի խաղարկային ֆիլմերի մրցույթին ներկայացվել է 11 ժամապավեն:
Զանազան երկրներից ժամանած 6 մասնագետներից բաղկացած ժյուրին, որի մեջ մտնում են ռեժիսոր Կոայո Օգուրին (Ճապոնիա), Համբուրգյան կինոփառատոնի տնօրեն Ալբերտ Վիդերշպիլը (Գերմանիա), կինոպրոդյուսեր Պակո Պոշը (Իսպանիա), դերասան-սցենարիստ Էրիկ Պողոսյանը (ԱՄՆ), ռեժիսոր Նանա Ջորջաձեն (Վրաստան) եւ դերասանուհի Արսինե Խանջյանը (Կանադա), կորոշի 11 ֆիլմերի մրցութային ճայատագիրը:
«Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի խաղարկային ֆիլմերի մրցութային ծրագրում ներկայացված են «Աշուն» (Օզչան Ալփեր, Թուրքիա), «Հանգստացիր եւ հաշվիր մինչեւ 7» (Ռամտին Լավաֆուրի, Իրան), «Կույր խոզ, որն ուզում է թռչել» (Էդվին, Ինդոնեզիա), «Բրոդվեյի արքայազնը» (Շոն Բեյքեր, ԱՄՆ), «Քերծվածք» (Միծայիլ Ռոսայ, Լեհաստան), «Մեկուկես սենյակ» (Անդրեյ Ռժանովսկի, Ռուսաստան), ինչպես նաեւ համատեղ արտադրության «Հանգստացիր», «Աղջնակը», «Ուրիշ ափ», «Օպիումի պատերազմ» եւ «Պալադինին փնտրելիս» ֆիլմերը:

На конкурсе игровых фильмов международного кинофестиваля “Золотой абрикос”, который пройдет с 12 по 19 июля в Ереване, представлено 11 фильмов.
Жюри, в которое входят 6 специалистов из разных стран: режиссер Коайо Огури (Япония), директор Гамбургского кинофестиваля Альберт Видершпил (Германия), кинопродюсер Пако Пош (Испания), актер-сценарист Эрик Погосян (США), режиссер Нана Джорджадзе (Грузия) и актриса Арсине Ханджян (Канада), решит конкурсную судьбу 11 фильмов.
В конкурсной программе игровых фильмов международного кинофестиваля “Золотой абрикос” представлены фильмы “Осень” (Озчан Алпер, Турция), “Успокойся и посчитай до 7” (Рамтин Лавафури, Иран), “Слепая свинья, которая хочет лететь” (Эдвин, Индонезия), “Принц Бродвея” (Шон Бейкер, США), “Царапина” (Михаил Росай, Польша), “Полтары комнаты” (Андрей Ржановский, Россия), а также фильмы совместного производства – “Успокойся”, “Девчонка”, “Другой берег”, “Война опиума”, “В поисках Паладини”.