Հունիսի 19-28 տեղի է ունենում Մոսկովյան միջազգային 31-րդ կինոփառատոնը, որի շրջանակներում կայացել է Հովհաննես Գալստյանի «Խճճված զուգահեռներ» ֆիլմի պրեմիերան: Այս կինոժապավենմը ներգրավված է «Հեռանկար» ծրագրի մեջ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Հովհաննես Գալստյանը, «Խճճված զուգահեռներ»-ը պատմություն է նորվեգացի մոր եւ դստեր մասին, ում ճակատագրերը զուգահեռվում են իրար ու կապվում նաեւ Հայաստանի հետ: Երկրորդ համաշխարհայինի տարիներին նորվեգացի Հաննան իր տանն ապաստան է տալիս գերությունից փախած Առաքելին: Նա սկսում է իր հակասական զգացմունքները հանձնել օրագրի էջերին, որն ավելի ուշ պիտի հայտնվի դստեր ձեռքերում:
Հովհաննես Գալստյանի 91-րոպեանոց այս ժապավենը նկարահանվել է 6 տարիների ընթացքում, հանդիսանում է Հայաստանի, Ֆրանսիայի եւ Նորվեգիայի համատեղ արտադրություն: Ֆիլմի գլխավոր դերերում հանդես են եկել նորվեգացի դերասանուհի Սիրի Հելենե Մյուլլերը եւ ֆրանսահայ դերասան Սերժ Ավետիքյանը:

International Moscow Movie Festival June 19-28 hosted “Parallels Intertwined” Hovhannes Gastyan’s movie premiere. The movie is included in the “Perspective” competition program.
As Hovhannes Galstyan told a PanARMENIAN.net reporter, “Parallels Intertwined” is a story of two Norwegian women, mother and daughter, who’s destinies are intertwined with Armenia.
Movie’s script writer and co-producer Hovhannes Galstyan spent 6 years to create a 95-minute feature film, which is a joint production of Armenia, France and Norway. Norwegian actress Siri Helene Muller and French actor Serzh Avedikyan are staring in the film.