Հունիսի 12-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում տեղի է ունեցել «Ոսկե ծիրան» 6-րդ միջազգային կինոփառատոնի բացման արարողությունը:
Արարողությանը ներկա էր շուրջ 1000 մարդ` մասնակիցներ, հյուրեր, հովանավորներ:
Կինոփառատոնի գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերությունը, որի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մշակույթի ոլորտում բարեգործական գործունեության համար պարգեւատրավեց ՀՀ մշակույթի նախարարության «Մանթաշյանի ասպետ» ոսկե մեդալով:
«Նախաձեռնելով փառատոնը, կազմակերպիչները հավատում էին հաջողությանն ու արդյունքին, ինչն էլ ստիպեց մեզ եւս հավատալ, որ «Ոսկե ծիրանը» կկայանա ու համբավ ձեռք կբերի: Այդ հավատն է ստիպում մեզ արդեն այսօր, 6-րդ կինոփառատոնի բացման օրը սկսել աշխատել 7-րդի կազմակերպման ուղղությամբ»,-ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

13 Июль 2009 - 13:22 AMT
12 июня в ереванском кинотеатре “Москва” состоялась церемония открытия шестого Международного кинофестиваля “Золотой абрикос”.
На церемонии присутствовало около 1000 человек: участники, гости, спонсоры.
Главным спонсором кинофестиваля является компания VivaCell-MTS, генеральный директор которой Ральф Йирикян за меценатскую деятельность в сфере культуры был награжден учрежденной Министерством культуры Армении золотой медалью “Рыцарь Манташян”.
“Начиная фестиваль, организаторы верили в успех и результат, что заставило и нас поверить в становление и признание “Золотого абрикоса”. Именно эта вера заставляет нас уже сегодня в день открытия 6 фестиваля, начать работы по подготовке следующего, 7 “Золотого абрикоса”, – сказал Ральф Йирикян.