Հուլիսի 30-ից սեպտեմբերի 21-ը Երեւանի «Մոսկվա» կինոթատրոնի ամառային դահլիճում կանցնի Բաց երաժշտության փառատոն: Կազմակերպիչները հավաստիացնում են, որ մասշտաբներով եւ բազմաժանրությամբ, Բաց երաժշտության փառատոնը կտարբերվի բոլոր նախորդ երաժշտական փառատոներից: Փառատոնի շրջանակներում տեղի կունենա 23 համերգ` աշխարհահռչակ երաժշիշտների եւ նվագախմբերի մասնակցությամբ:
Փառատոնի նախաձեռնողը ՀՀ Պետական կամերային նվագախմբի գեղարվեստական երաժիշտ Արամ Ղարաբեկյանն է, իսկ հովանավորներն են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը, ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերությունը, «Կոնվերս բանկը» եւ Ջինիշյան հիմնադրամը:

22 Июль 2009 - 12:54 AMT
С 30 июля по 21 сентября в летнем зале ереванского кинотеатра «Москва» пройдет Фестиваль открытой музыки. Организаторы заверяют, что по масштабам и многожанрностью, Фестиваль открытой музыки будет отличаться от всех предыдущих музыкальных фестивалей. С участием всемирно известных музыкантов и иностранных оркестров в рамках фестиваля состоится 23 концерта.
Инициатором фестиваля является художественный руководитель Государственного камерного оркестра Армении Арам Карабекян, а спонсорами выступают посольство США в Армении, компания VivaCell-MTS, Конверс банк и фонд Джинишян.