Քրիստոսի հարության տոնի օրը Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը տիկնոջ հետ եղել է Հալեպում Սիրիայի օգնության խաչի կազմակերպության մանկատանը: Հաջորդ օրը նախագահական նստավայրում Բաշար Ասադը 10 հազար դոլար է հանձնել մանկատան ներկայացուցիչներին:
Օրերս Սիրիայի նախագահը կատարել է մանկատան սաներից մեկին` մի հայ աղջնակին տված խոստումը: Բաշար Ասադը վճարել է ֆրանսիական համալսարանում հայուհու ուսուցման համար:
Հալեպի մանկատունը 1953 թվականից գտնվում է Սիրիայի օգնության խաչի հովանավորության տակ: Իր գոյության ողջ ընթացքում մանկատունը նպաստել է հայկական համայնքի ներկայացուցիչների սոցիալական հարցերի լուծմանը, այդպիսով նպաստելով երկրի զարգացմանը: Հիմնադրման օրից մանկատանը դաստիարակվել է հայկական չքավոր ընտանիքներից 2 հազար երեխա:

On Christ Resurrection Day, Syrian President Basar Ashad visited Cross organization’s charity asylum situated in Aleppo, Syria. The next day, President received asylum representative in his residence to donate them monetary assistance in the amount of $ 10 thousand.
President recently fulfilled his promise to help an Armenian girl to further her education in a French University.
Since 1935, Aleppo’s charity asylum has been under the patronage of Syrian Cross organization. Its activities are aimed at assisting in the solution of Armenian community’s social problems. Since its inception, the asylum has given shelter 2 thousand Armenian children from socially insecure families.