Angry studio-ն հայ հանդիսատեսին կներկայացնի իր նոր նախագիծը, որտեղ ներառված է 8 գեղարվեստական կարճամետրաժ ֆիլմ, որոնցից 3-ը դրամա են, 2-ը` կատակերգություն, 1-ը` դետեկտիվ, 1-ը` հոգեբանական, եւ 1-ը` բազմաժանր:
«Մեր թիմի նպատակն էր նոր ալիք բարձրացնել հայ կինեմատոգրաֆի որոշ չափով լճացած աշխարհում»,-ասել է ստուդիայի համահիմնադիր ու նախագծի պրոդյուսեր Վահան Գասպարյանը:
Նախագիծն իրականացվել է ընթացիկ տարվա մայիսից, իսկ սեպտեմբերին ֆիլմերը կցուցադրվեն «Մոսկվա» կինոթատրոնում: Այդ 8 ֆիլմերի DVD-ն վաճառքում կհայտնվի Հայաստանի բոլոր մասնագիտացած խանութներում:

27 Июль 2009 - 16:30 AMT
Angry studio представит армянскому кинолюбителю новый проект, в который входят 8 художественных короткометражек, из которых 3 драмы, 2 комедии, 1 детектив, 1 психологический и 1 разножанровый.
“Цель нашей команды – создать новую волну в некоторой степени застоявшемся мире армянского кинематографа”, – сказал сооснователь студии и продюссер проекта Ваган Гаспарян.
Проект осуществляется с мая текущего года, а в сентябре фильмы будут представлены в ереванском кинотеатре “Москва”. DVD, входящих в проект 8 фильмов, поступят в продажу после показа во всех специализированных магазинах Армении.