Օգոստոսի 20-23-ը Բաթումում Վրաստանի զբոսաշրջության եւ առողջարանների դեպարտամենտի հովանավորությամբ եւ «Conformance» ընկերության ֆինանսավորմամբ կանցնի առաջին «Ոսկե գեղմ» կարնավալը:
Ինչպես հաղորդում է զբոսաշրջության եւ առողջարանների դեպարտամենտի նախագահ Պյոտր Կանակվան, «Ոսկե գեղմը» կդառնա մեծ ցուցադրական միջոցառում, որը կնպաստի մշակութային հարաբերությունների եւ զբոսաշրջային ներուժի զարգացմանը մասնակիցն երկրներում:
Այսօրվա դրությամբ իրենց համաձայնությունը 9 երկիր է տվել` Ռումինիան, Բուլղարիան, Հայաստանը, Ուկրաինան, Ադրբեջանը, Լիտվան, Հունաստանը, Լեհաստանը, Լատվիան:
Կազմկերպիչները մտադիր են կարնավալն ամենամյա դարձնել` ամեն անգամ անցկացնելով հաղթող երկրում: Կարնավալի մրցանակային հիմնադրամը կազմում է 10 000 եվրո:

On August 20-23, Batumi will host the first “Golden Fleece” carnival, under the patronage of Georgian Tourism Department. The event is financed by Conformance company.
According to Georgian Tourism Department Chairman Peter Kankava, “Golden Fleece” carnival will promote cultural relations and tourism among participating countries.
So far, music bands from 9 courtiers: Romania, Bulgaria, Armenia, Ukraine, Azerbaijan, Lithuania, Greece, Poland and Latvia agreed to participate.
Carnival’s prize fund comprises Euro 10 000. The carnival will be conducted annually in a winner country.