«Միսս Յոթ Երկրամասեր-2010» մրցույթին մասնակցելու 52 հայտ է արդեն ներկայացվել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտարարել է «Միսս Յոթ Երկրամասեր-2010» մրցույթի հինադիր եւ նախագահ Աշոտ Խաչատրյանը: Նրա խոսքերով, մրցույթը այնքան հայտնի է դարձել, որ շատ երկրներ դրան մասնակցելու թույլտվություն են խնդրում: «Միսս Յոթ Երկրամասեր-2009» մրցույթի մասնակիցներից մեկն անգամ հրաժարվել է «Միսս աշխարհ» մեկնելուց, մեր մրցույթին ժամանելու համար», ասել է մրցույթի հիմնադիրը:
«Այս տարի մենք կազմակերպեցինք «համեստ» մրցույթ, որպեսզի հաջորդ անգամ ավելի բարձրացնենք սանդղակը եւ իսկական շոու ցուցադրենք»,- ասել է մրցույթի գլխավոր պրոդյուսեր Արթուր Ազարյանը: Նրա խոսքերով մրցույթը ծրագրված է անցկացնել Կարեն Դեմիրչյանի անվ. մարզահամերգային համալիրում:
Հայտնի է, որ 2010 թվականին «Միսս Յոթ Երկրամասեր-2009» մրցույթի մասնակից-երկրների թվին կմիանան նաեւ Սերբիան, Իսպանիան, Իտալիան, Ֆրանսիան, Մոնակոն, Մալթան:
Հուլիսի 29-ին Հայաստանում` Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվեց «Միսս Յոթ Երկրամասեր 2009» գեղեցկության մրցույթը: Միջոցառումը կազմակերպել էր «Miss եւ Mister» բարեգործական հիմնադրամը:
Մրցույթին մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Վրաստանի, Չեռնոգորիայի, Էստոնիայի, Նիգերիայի, Լատվիայի, Սլովենիայի, Բրիտանիայի, Լիտվայի, Սլովակիայի, Մոլդովայի, Բրազիլիայի, Բելառուսի եւ Ուկրաինայի ներկայացուցիչները:

3 Август 2009 - 16:06 AMT
Для участия в конкурсе красоты «Мисс Семь континентов-2010» уже поступило 52 заявки. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил основатель и президент конкурса «Мисс Семь континентов» Ашот Хачатрян. По его словам, конкурс стал настолько популярным, что многие страны просят разрешения для участия в нем. “ Одна из участниц «Мисс семь континентов-2009» даже отказалась от участия в конкурсе “Мисс Мира”, чтобы приехать на наш конкурс”, – сказал основатель конкурса.
“В этом году мы организовали “скромный” конкурс, чтобы в следующем поднять планку и показать настоящее шоу”, – сказал главный продюсер конкурса Артур Азарян. По его словам, следующий конкурс запланировано провести в Спортивно-концертном комплексе им. К.Демирчяна.
Известно, что в 2010 году к странам, которые приняли участие в конкурсе «Мисс Семь континентов-2009» также присоединятся Сербия, Испания, Италия, Франция, Монако, Мальта.
29 июля в Армении впервые прошел конкурс красоты “Мисс Семь континентов-2009”, организованный благотворительным фондом «Miss и Mister».
В конкурсе приняли участие представительницы Армении, России, Грузии, Черногории, Эстонии, Нигерии, Латвии, Словении, Великобритании, Литвы, Словакии, Молдовы, Бразилии, Белоруссии, Украины.