«Միսս Յոթ Երկրամասեր-2010» մրցույթին մասնակցելու 52 հայտ է արդեն ներկայացվել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտարարել է «Միսս Յոթ Երկրամասեր-2010» մրցույթի հինադիր եւ նախագահ Աշոտ Խաչատրյանը: Նրա խոսքերով, մրցույթը այնքան հայտնի է դարձել, որ շատ երկրներ դրան մասնակցելու թույլտվություն են խնդրում: «Միսս Յոթ Երկրամասեր-2009» մրցույթի մասնակիցներից մեկն անգամ հրաժարվել է «Միսս աշխարհ» մեկնելուց, մեր մրցույթին ժամանելու համար», ասել է մրցույթի հիմնադիրը:
«Այս տարի մենք կազմակերպեցինք «համեստ» մրցույթ, որպեսզի հաջորդ անգամ ավելի բարձրացնենք սանդղակը եւ իսկական շոու ցուցադրենք»,- ասել է մրցույթի գլխավոր պրոդյուսեր Արթուր Ազարյանը: Նրա խոսքերով մրցույթը ծրագրված է անցկացնել Կարեն Դեմիրչյանի անվ. մարզահամերգային համալիրում:
Հայտնի է, որ 2010 թվականին «Միսս Յոթ Երկրամասեր-2009» մրցույթի մասնակից-երկրների թվին կմիանան նաեւ Սերբիան, Իսպանիան, Իտալիան, Ֆրանսիան, Մոնակոն, Մալթան:
Հուլիսի 29-ին Հայաստանում` Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվեց «Միսս Յոթ Երկրամասեր 2009» գեղեցկության մրցույթը: Միջոցառումը կազմակերպել էր «Miss եւ Mister» բարեգործական հիմնադրամը:
Մրցույթին մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Վրաստանի, Չեռնոգորիայի, Էստոնիայի, Նիգերիայի, Լատվիայի, Սլովենիայի, Բրիտանիայի, Լիտվայի, Սլովակիայի, Մոլդովայի, Բրազիլիայի, Բելառուսի եւ Ուկրաինայի ներկայացուցիչները:

52 applications have already been submitted to take part in the Miss seven continents-2010 beauty contest, Ashot Khachatryan, Founder and President of Miss Seven Continents 2009 told in an interview with a PanARMENIAN.Net reporter.
According to him, the competition has become so popular that many countries have requested permission to participate in it. “One of the participants of Miss seven continents-2009 even refused to take part in the Miss World contest to be able come to our competition,” the founder of the contest said.
“This year we organized a “modest” contest, next year we will raise the bar and show the true show,” Arthur Azaryan, the chief producer of the Miss seven continents-2009 competition said.
According to him, the next year the contest will take place in the Sports-Concert Complex after Karen Demirchyan.
It is already known, that Serbia, Spain, Italy, France, Monaco, Malta will take part in 2010 contest.
On July 29, the first beauty contest “Miss Seven continents-2009” was organized by a charitable “Miss and Mister” foundation in Armenia.
The competition was attended by representatives of Armenia, Russia, Georgia, Montenegro, Slovenia, Nigeria, Latvia, Slovenia, Great Britain, Lithuania, Slovakia, Moldova, Brazil, Belarus and Ukraine.