Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային թատրոնի տնօրենի եւ ՀՀ մշակույթի նախարարության հրավերով Երեւանում է գտնվում աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի Ելենա Օբրազցովան: Ինչպես հայտնի է դարձել Pan.ARMENIAN.Net-ին, իր առաջին երեկոն Հայաստանի մայրաքաղաքում օպերային երգչուհին անց է կացրել Լեւոն Մալխասյանի ջազ-ակումբում: Օգոստոսի 5 առավոտյան տեղի կունենա մամլո ասուլիս, որի ժամանակ Օբրազցովան կպատմի իր ծրագրերի մասին:
Ելենա Օբրազցովան (մեցո-սոպրանո) ծնվել է 1939թ. հուլիսի 7-ին: ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասանուհի է (1976), ՌԴ Լենինյան ու պետական մրցանակների դափնեկիր, Սոցիալիստական աշխատանքի հերոս: 2007 թվականի հունիսից մինչեւ 2008 թվականի հոկտեմբերը զբաղեցնում էր Միխայլովսկի օպերային թատրոնի (Սանքտ Պետերբուրգի նախկին Մուսորգսկու անվան օպերային թատրոն) գեղարվեստական ղեկավարի պաշտոնը:

В Ереване по приглашению директора Национального театра оперы и балета им. Спендиаряна и министерства культуры Армении находится всемирно известная оперная певица Елена Образцова. Как стало известно PanARMENIAN.Net свой первый вечер в армянской столице оперная дива провела в джаз-клубе Левона Малхасяна. На утро 5 августа запланирована пресс-конференция, на которой Образцова расскажет о своих планах.
Елена Образцова (меццо-сопрано) родилась 7 июля 1939 в Санкт-Петербурге. Народная артистка СССР (1976), лауреат Ленинской и Государственных премий России, Герой Социалистического труда. С июня 2007 года по октябрь 2008 года занимала должность художественного руководителя оперы Михайловского театра (бывшего Театра Оперы и Балета имени Мусоргского в Санкт-Петербурге).