Գլենդելում տեղի կունենա Էրիկ Նազարյանի «Կապույտ ժամանակ» ֆիլմի ցուցադրումը: Ցուցադրումից հետո Գլենդելի կենտրոնական գրադարանի լսարանում ներկա գտնվողները կկարողանան մասնակցել քննարկմանը:
«Կապույտ ժամանակ» ֆիլմը պատմում է մեքսիկացի նկարիչ-գրաֆիտիստի, տեսախցիկների վերանորոգման վարպետ հայի, աֆրո-ամերիկացի բլյուզ-կիթառահարի եւ նախկին բանտարկյալ մի բրիտանացու մասին:
Ֆիլմը ստեղծվել է 2007 թվականին, եւ այս ժամանակահատվածում արժանացել է մի շարք պարգեւների, որոնց թվում նաեւ 2008 թվականին «Ոսկե ծիրան» փառատոնի մրցանակին:
Ֆիլմի ռեժիսոր Էրիկ Նազարյանը ծնվել է Երեւանում, ավարտել է Հարավային Կալիֆորնիայի համալսարանի կինեմատոգրաֆի դպրոցը: 2008 թվականին նա արժանացել է Nicholl Fellowship հեղինակավոր կրթաթոշակին` «Giants» սցենարի համար: Այդպիսով, կրթաթոշակի պատմության մեջ առաջին անգամ հինգ հաղթողներից մեկը հայ է եղել` ընտրվելով 5224 թեկնածուից:

19 Август 2009 - 16:04 AMT
В Гленделе состоится показ художественного фильма Эрика Назаряна “Синее время”. После показа фильма в аудитории Центральной библиотеки Глендела присутствующие смогут принять участие в обсуждении.
Фильм «Синее время» рассказывает о мексиканце художнике-графитисте, армянине – мастере по ремонту камер, афро-американском блюз-гитаристе и бывшем тюремном заключенном британце.
Фильм был создан в 2007 году и за это время стал обладателем ряда наград, среди которых один из призов на фестивале “Золотой абрикос” в 2008 году. Фильм также был номинирован на приз «Voice Award», учрежденный департаментом Здравоохранения США совместно с Гильдией писателей Западной Америки, в номинации «За голос людям с психическими расстройствами посредством сценариев, программ и публикаций».
Режиссер фильма, Эрик Назарян родился в Ереване, окончил школу кинематографа Университета Южной Калифорнии. В 2008 году он стал обладателем престижной стипендии Nicholl Fellowship за сценарий «Giants», таким образом, впервые в истории стипендии одним из пяти победителей стал армянин, который был выбран из 5224 претендентов.