Աշնանը Հայաստանում կկայանա Խաղաղության եւ մարդու իրավունքների կովկասյան 3-րդ կինոփառատոնը` «Ես մարդ եմ»: Բացի Երեւանից այս տարի փառատոնին մասնակցող ֆիլմերը կցուցադրվեն նաեւ Հայաստանի մարզերում, մասնավորապես` Սյունիզի, Լոռու եւ Տավուշի մարզերում, ինչպես նաեւ Ստեփանակերտում, Շուշիում եւ Հադրութում: Գրեթե միաժամանակ փառատոնը կանցկացվի Վրաստանում, Ադրբեջանում, Աբխազիայում եւ Հարավային Օսիայում:
Ամեն տարի Խաղաղության եւ մարդու իրավունքների կովկասյան կինոփառատոնին ներկայացվում են մինչեւ տասներկու փաստագրական ֆիլմեր, որոնք ընտրվում են Պրահայում անցկացվող «Մեկ աշխարհ» կինոփառատոնի մասնակից ֆիլմերից: Փառատոնին կներկայացվեն փաստագրական ֆիլմեր Իսրայելից, Ղրղզստանից, Բուլղարիայից, Եգիպտոսից, Նիդեռլանդներից, Բելգիայից, Ֆրանսիայից, Կանադայից, ԱՄՆ-ից, Թայլանդից եւ Խորվաթիայից: Հայաստանում եւ Արցախում ֆիլմերը կցուցադրվեն ռուսերեն լեզվով եւ հայերեն տիտրերով:
Այս տարի «Ես մարդ եմ» փառատոնը կայցելի Հայաստանի հինգ քաղաքներ: Փառատոնային ֆիլմերի ցուցադրությունը կսկսվի սեպտեմբերի 10-12 Եղեգնաձորում, այնուհետեւ սեպտեմբերի 14-16 ցուցադրություններ կլինեն Վանաձորում, սեպտեմբերի 18-20` Նոյեմբերյանում, սեպտեմբերի 22-24` Կապանում եւ հոկտեմբերի 9-11` Երեւանում: Արցախում «Ես մարդ եմ» փառատոնի ցուցադրությունները տեղի կունենան սեպտեմբերի 28-30` Ստեփանակերտում, այնուհետեւ հոկտեմբերի 2-4` Հադրութում եւ հոկտեմբերի 5-7` Շուշիում:

This autumn, Armenia will host the 3rd “I am a Man” Caucasian Peace and Human Rights Festival. This year, festival films will be screened in both Armenian regions (particularly, Syunik, Lori and Tavush) and Artsakh (Stepanakert, Shushi and Hadrut). Film presentation within festival frameworks will be almost simultaneously organized in Azerbaijan, Abkhazia and South Ossetia.
Every year, festival program includes up to twelve documentaries selected from the series of “One World” Paris film festival. Documentaries to be screened this year include films shot by Israeli, Kyrgyz, Bulgarian, Egyptian Netherlandian, Belgian, French, Canadian, American, Thailand and Croatian film makers. Film presentation in Armenia and Artsakh will be accompanied by Russian dubbing and Armenian subtitles.
This year “I am a Man” Festival will organize film presentations in 5 Armenian towns, including Yeghegnadzor (September 10-12), Vanadzor (September 14-16), Noyemberyan (September 18-20), Kapan (September 22-24) and Yerevan (October 9-11). Film presentation in Artsakh will be organized according to the following schedule: Stepanakert – September 28-30, Hadrut – October 2-4 and Shushi – October 5-7.