2009 թ. օգոստոսի 24-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն Արտաշատում Հայաստանի գեղագիտական դաստիարակության կենտրոնների եւ արվեստի դպրոցների սաների աշխատանքների հերթական ցուցահանես-մրցույթն է անցկացրել «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում:
Տաղանդների բնօրրան Արտաշատը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին դիմավորեց ամառային տրամադրությամբ` արտահայտված տեղի գեղագիտական դպրոցներում սովորող երեխաների աշխատանքներում: Թեժ մրցույթում ներկայացված ստեղծագործությունների հիմնական թեման ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն էր:
«Մենք պետք է խրախուսենք մեր երեխաներին սիրել ստեղծագործական եւ նորարարական աշխատանքը: Վաղվա օրվա մասին հոգալը մեր այսօրվա պարտականությունն է. այն լուսավոր կլինի, եթե այսօր իմանանք, թե ինչպես դաստիարակել մեր երեխաներին եւ ինչպես նրանց տաղանդը դարձնել վաղվա բարօրության գրավականը», – նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի օգոստոսի 19-ին սկսված «Ամառային ներշնչանք» նախագիծն ընդլայնում է իր սահմանները` ներգրավելով Հայաստանի բոլոր մարզերը եւ երեխաներին մատուցելով աշխատանքում առողջ մրցակցության բերկրանքի նոր պահեր, հաղորդում է ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության մամլո ծառայությունը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը բացահայտում եւ զարգացնում է Հայաստանի մարզերում բնակվող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը: Երեխայի վառ երեւակայությունը մրցույթի հիմնական շարժիչ ուժն է: Աշխատանքների գնահատման չափանիշներն են յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացվում են տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ, կամ էլ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ նշանը:

On August 24, 2009 VivaCell-MTS organized in regular exhibition-contest in Artashat, Ararat region, within the Summer Inspiration project for the regional culture houses and arts and crafts schools of Armenia.
Artashat, which is abundant with talents, welcomed VivaCell-MTS with a summer mood that was obvious in the children’s creativity. The main theme of the artworks prepared for the tough competition was VivaCell-MTS.
“We need to inject the motivation in our children, the love to create and innovate. Tomorrow is our responsibility: we will make it better if we know how to raise our children today and how to make of their talents a productive tool in the future,” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
As VivaCell-MTS promised, the Summer Inspiration project that started on August 19th is growing and reaching all the marzes of Armenia, bringing action, joy and healthy competitive spirit among children.
The Summer Inspiration project aims at revealing and promoting the creativity of young children talents in the regions of Armenia. The vivid imagination of a child is the theme for the contest. The children’s artwork is judged on originality, clear expression, and reflections of cultural traditions in the work. Art is presented in a variety of mediums including folk dance, singing, painting, needlework, acting, craft and photography. The artworks should be associated with VivaCell-MTS or display VivaCell-MTS brand logo.