Սեպտեմբերի 8-20-ըԵրեւանում կմեկնարկիՇեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնը: Այս տարվանից փառատոնը կրելու է հանրաճանաչ դերասան Վահրամ Փափազյանի անունը: Այսանգամ, բացի մոնոներկայացումներից, հանդիսատեսի դատինկներկայացվեն նաեւ ավելի մեծ կտավի գործեր:
Շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնի շրջանակներում հանդես են գալու թատերախմբեր` Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ֆրանսիայից, Վրաստանից եւ Իրանից: Առանձինծրագրով նախատեսված են նաեւ Ալեքսանդր Կալյագինի «Ուբյու թագավոր» եւ Իրինա Բրուկի «Դոն Կիխոտ» ներկայացումները: Վերջինս կինոյի եւ թատրոնի հայտնի ռեժիսոր Փիթեր Բրուկի եւ դերասանուհի Նատաշա Պարիի դուստրն է:

25 Август 2009 - 17:57 AMT
С 8 по 20 сентября в Ереване будет проходить Шекспировский международный театральный фестиваль. С нынешнего года ереванский фестиваль будет носить имя великого армянского актера Ваграма Папазяна. Помимо традиционных моноспектаклей, на этот раз на фестивале будут представлены и большие сценические работы.
В Шекспировском фестивале примут участие театральные коллективы из Армении, России, Франции, Грузии и Ирана. В отдельной программе фестиваля в Ереване состоятся выступления Александра Калягина и театра “Et cetera” со спектаклем “Король Убью” и дочери знаменитого театрального режиссера Питера Брука Ирины Брук с постановкой “Дон Кихот”.