Երեւանում կայացավ ՅՈՒՆԵՍԿՈ-ի աջակցությամբ կազմակերպված «Թանգարանային կառավարում» ամառային սեմինարի մասնակիցներին վկայագրեր հանձնելու արարողությունը: Սեմինարին մասնակցում էին մոտ 30 աշխատողներ Հայաստանի ու Արցախի թանգարաններից:
«Տեղի ունեցած սեմինարին մասնակցելու մասին վկայագիրը նշանակում է, որ այն ունեցողներն այժմ հնարավորություն ունեն տեղում անցկացնել ուսումնական սեմինարներ եւ իրենց գիտելիքները փոխանցել թանգարանային բաժնի գործընկերներին»,- վկայագրերի հանձնման արարողությանն ասել է «Էրեբունի» թանգարանի տնօրեն Աշոտ Փիլիպոսյանը:
Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, շնորհավորելով ամառային սեմինարի մասնակիցներին, իր ելույթում նշել է, որ Մշակույթի նախարարության համար շատ կարեւոր է Հայաստանում թանգարանային գործի զարգացմանն ուղղված բազմաթիվ միջոցառումների իրականացումը: Նա ընդգծել է պետական կառույցների եւ հասարակական կազմակերպությունների հետ մեկտեղ այդ ծրագրերին ակտիվ մասնակցելու կարեւորությունը:

Yerevan hosted the summer seminar “Museum Management”, organized with the assistance of UNESCO and attended by about 30 employees of Armenia and Artsakh museums.
” Participants of the seminar can conduct trainings in their field and transfer their knowledge to colleagues on the museum business,” Erebuni museum director Ashot Piliposyan said at the farewell ceremony.
RA Minister of Culture Hasmik Poghosyan, congratulating the participants of the summer workshop, noted in her speech that the Ministry of Culture attaches importance to activities aimed at developing the Armenian museums. She stressed the importance of active participation in these programs government agencies and public organizations.