Հայաստանի դիզայներներն ու արհեստավորները կմասնակցեն Արհեստների V մոսկովյան միջազգային փառատոնին, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի 3-ից 6-ը:
PanARMENIAN.Net -ի թղթակցի հետ զրույցի ժամանակ հայկական պատվիրակության եւ «ARDIN IMAGE FASHION CENTERե -ի ղեկավար Անժելա Դալաքյանն ասել է, որ հայ արհեստավորներն ու մոդելավորողներն առաջին անգամ կմասնակցեն փառատոնին, որում կներկայացվեն հինգ հայ դիզայների ստեղծած հագուստներն ու տարբեր աքսեսուարները:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կանցկացվեն ոսկերիչների, սրբանկարիչների, փայտագործ վարպետների, դարբինների, վառարանագործների, ժանյակագործների, բատիկի նկարազարդման, լաքով պատված մանրանկարչության եւ ուրիշ վարպետության դասեր կանցկացվեն:
Ցուցահանդեսը կանցկացվի Համառուսական ցուցահանդեսային կենտրոնի տարածքում: Այն կազմակերպվել է Արհեստների մոսկովյան պալատի կողմից` Մոսկվայի կառավարության հովանավորությամբ: Փառատոնին կմասնակցեն Մոսկվայի, Ռուսաստանի Դաշնության շրջանների, ԱՊՀ պետությունների, Բալթիայի եւ այլ երկրների արհեստավորները եւ արհեստագործական ձեռնարկությունները:

31 Август 2009 - 14:46 AMT
Дизайнеры и ремесленники из Армении примут участие вV Московском международном фестивале ремесел, который пройдет с 3 по 6 сентября.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net глава армянской делегации и руководитель «ARDIN IMAGE FASHION CENTER» Анжела Далакян сказала, что армянские ремесленники и модельеры впервые примут участие в фестивале, где будут представлены одежда и различные аксессуары пяти армянских дизайнеров.
В рамках выставки состоятся мастер классы ювелиров, иконописцев, резчиков по дереву, кузнецов, печников, мастеров кружевоплетения, росписи по батику, лаковой миниатюре и многие другие.
Выставка состоится на территории Всероссийского Выставочного Центра (ВВЦ). Она организована Московской палатой ремесел под патронажем Правительства Москвы. В фестивале примут участие ремесленники и ремесленные предприятия Москвы, регионов Российской Федерации, государств СНГ, Балтии и других стран.