Երեւանի միջազգային երաժշտական երրորդ փառատոնը կանցնի սեպտեմբերի 11-ից հոկտեմբերի 23-ը: Փառատոնի բացումը կսկսվի ալտահար Կիմ Կաշկաշյանի (ԱՄՆ) եւ Հայաստանի պետական Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համատեղ ելույթից, որոնք կկատարեն Տիգրան Մանսուրյանի N2 Համերգը ալտի եւ նվագախմբի համար, նաեւ Շոստակովիչի N5 Սիմֆոնիան:
Փառատոնի շրջանակներում Երեւանում ելույթ կունենան երաժիշտներ Գերմանիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Իտալիայից, Բելգիայից, Ավստրիայից, Ճապոնիայից եւ Ռուսաստանից:
Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են` Հայաստանի պետական Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը եւ թավջութակահար Ալեքսանդր Չաուշյանը: Երեւանի միջազգային երաժշտական երրորդ փառատոնի կազմակերպիչներն են` Հայաստանի Մշակույթի նախարարությունը, Համահայկական Բարեգործական միությունը (AGBU):

Third Yerevan International Music Festival will be held from September 11 to October 23. Opening the festival will begin with a joint performance of the Concerto for Viola and Orchestra N2 of Tigran Mansuryan and Symphony N5 of Shostakovich by viola player Kim Kashkashyan (USA) and the State Philharmonic Orchestra of Armenia.
In the framework of the festival musicians from Germany, Britain, Armenia, France, Italy, Russia, Belgium, Austria and Japan will perform in Yerevan.
Festival’s artistic director is the conductor of the State Philharmonic Orchestra of Armenia Eduard Topchyan and the cellist Alexander Chaushyan. The Armenia’s ministry of culture, Armenian General Benevolent Union (AGBU) are organizers of the third Yerevan International Music Festival.