Երեւանի միջազգային երաժշտական երրորդ փառատոնը կանցնի սեպտեմբերի 11-ից հոկտեմբերի 23-ը: Փառատոնի բացումը կսկսվի ալտահար Կիմ Կաշկաշյանի (ԱՄՆ) եւ Հայաստանի պետական Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համատեղ ելույթից, որոնք կկատարեն Տիգրան Մանսուրյանի N2 Համերգը ալտի եւ նվագախմբի համար, նաեւ Շոստակովիչի N5 Սիմֆոնիան:
Փառատոնի շրջանակներում Երեւանում ելույթ կունենան երաժիշտներ Գերմանիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Իտալիայից, Բելգիայից, Ավստրիայից, Ճապոնիայից եւ Ռուսաստանից:
Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են` Հայաստանի պետական Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը եւ թավջութակահար Ալեքսանդր Չաուշյանը: Երեւանի միջազգային երաժշտական երրորդ փառատոնի կազմակերպիչներն են` Հայաստանի Մշակույթի նախարարությունը, Համահայկական Բարեգործական միությունը (AGBU):

1 Сентябрь 2009 - 15:33 AMT
Третий Ереванский международный музыкальный фестиваль пройдет с 11 сентября по 23 октября. Открытие фестиваля начнется с совместного выступления альтистки Ким Кашкашян (США) и Государственного филармонического оркестра Армении, которые исполнят Концерт для альта с оркестром N2 Тиграна Мансуряна и Симфонию N5 Шостаковича.
В рамках фестиваля в Ереване выступят музыканты из Германии, Великобритании, Армении, Франции, Италии, России, Бельгии, Австрии и Японии.
Художественными руководителями фестиваля являются дирижер Государственного филармонического оркестра Армении Эдуард Топчан и виолончелист Александр Чаушян. Организаторами третьего Ереванского международного музыкального фестиваля являются Министерство культуры Армении, Всеармянский благотворительный союз AGBU).