ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ-ի (NYSE: MBT)` Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար իրականացվող «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում հյուրընկալվեց Շիրակի մարզում:
«Եթե ուզում ենք, որ այս երեխաները դառնան մեր պետության իսկական քաղաքացիներ եւ ունենան բարեկեցիկ ապագա, ապա այսօր պետք է ստանձնենք նրանց բազմակողմանի կրթություն տալու պատասխանատվությունը: Ահա թե ինչու մենք պետք է ջանքեր չխնայենք` օգնելու նրանց կյանքում ընտրելու ճիշտ ուղի եւ բացահայտելու որքան հնարավոր է շատ տաղանդներ»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը բացահայտում եւ զարգացնում է Հայաստանի մարզերում բնակվող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը: Երեխայի վառ երեւակայությունը մրցույթի հիմնական շարժիչ ուժն է: Աշխատանքների գնահատման չափանիշներ են յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացվում են տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ, կամ էլ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ նշանը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը մեկնարկել է օգոստոսի 19-ին Լոռու մարզում: Դրա շրջանակներում միջոցառումներ արդեն անց են կացվել Արագածոտնում, Արմավիրում, Արարատում, Վայոց Ձորում, Սյունիքում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում եւ Շիրակում: Իսկ կեզրափակվի նախագիծը Տավուշում:

In the framework of Summer Inspiration project, Armenia’s mobile operator VivaCell-MTS visited Shirak region.
“The diversity in education of these children is our Responsibility – if we want them become true citizens of our nation and secure their wellbeing in the future. That is why we need to spare no effort to help them choose a proper way in life and unfold as much talents in them as possible,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Summer Inspiration project aims at revealing and promoting the creativity of young children talents in the regions of Armenia. The vivid imagination of a child is the theme for the contest. The children’s artwork is judged on originality, clear expression, and reflections of cultural traditions in the work of art. Art is presented in a variety of mediums including folk dance, singing, painting, needlework, acting, craft and photography. The artworks should be associated with VivaCell-MTS or display VivaCell-MTS brand logo.
The Summer Inspiration project started on August 19 in Lori, has already been held in Aragatsotn, Armavir, Ararat, Vayots Dzor, Syunik, Kotayk, Gegharkunik and Shirak regions, and is to finalize in Tavush.