Սեպտեմբերի 22-ին երրորդ անգամ Երեւանում կանցնի «Վերադարձի փառատոնը», որին մասնակցելու համար Հայաստանի մայրաքաղաք կժամանեն հայ երաժիշտներ աշխարհի տարբեր անկյուններից: Փառատոնի նվագախմբի դիրիժորը կլինի թավջութակահար Արամ Թալալյանը:
Փառատոնի բացմանը հանդես կգան մեցո-սոպրանո Ջուլիետա Գալստյանը (մեծանույն հայ երգչուհի Հայկանուշ Դանիելյանի ծոռնուհին, Շվեյցարիա), Միքայել Բալյանը Գերմանիայից (կլավեսին): Երեւանյան հանդիսատեսը կարող է լսել հայտնի ջութակահարներ Գրաֆ Մուրժայի եւ Նինա Սարափյանի ելույթները, սաքսոֆոնահար Կորյուն Ասատրայնին եւ ակորդեոնահար Էնրիկե Ուգարտեին, սոպրանո Արաքս Դավթյանին եւ Մենակատարների պետական համույթին Զավեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ:
«Վերադարձի փառատոնի» փակումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին` դաշնակահար Վահագն Պապյանի ու դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարած Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի ելույթներով:

22 сентября в третий раз в Ереване пройдет «Фестиваль возвращения», для участия в котором в столицу Армении сьедутся армянские музыканты из различных уголков мира. Дирижером фестивального оркестра является виолончелист Арам Талалян.
На открытии фестиваля выступит меццо-сопрано Джульетта Галстян( правнучка великой армянской певицы Айкануш Даниелян, Швейцария), Микаэл Балян из Германии (клавесин). Ереванский зритель сможет услышать исполнение известного скрипача Графа Муржы и скрипачки Нины Сарапян, саксофониста Корюна Асатряна и аккордеониста
Энрике Угарте, сопрано Аракс Давтян и Государственного ансамбля солистов под руководством Завена Варданяна.
Закрытие «Фестиваля возвращение» состоится 24 октября выступлением пианиста Ваагна Папяна и Государственного молодежного филармонического оркестра Армении во главе с дирижером Сергеем Смбатяном.