Սեպտեմբերի 22-ին երրորդ անգամ Երեւանում կանցնի «Վերադարձի փառատոնը», որին մասնակցելու համար Հայաստանի մայրաքաղաք կժամանեն հայ երաժիշտներ աշխարհի տարբեր անկյուններից: Փառատոնի նվագախմբի դիրիժորը կլինի թավջութակահար Արամ Թալալյանը:
Փառատոնի բացմանը հանդես կգան մեցո-սոպրանո Ջուլիետա Գալստյանը (մեծանույն հայ երգչուհի Հայկանուշ Դանիելյանի ծոռնուհին, Շվեյցարիա), Միքայել Բալյանը Գերմանիայից (կլավեսին): Երեւանյան հանդիսատեսը կարող է լսել հայտնի ջութակահարներ Գրաֆ Մուրժայի եւ Նինա Սարափյանի ելույթները, սաքսոֆոնահար Կորյուն Ասատրայնին եւ ակորդեոնահար Էնրիկե Ուգարտեին, սոպրանո Արաքս Դավթյանին եւ Մենակատարների պետական համույթին Զավեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ:
«Վերադարձի փառատոնի» փակումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին` դաշնակահար Վահագն Պապյանի ու դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարած Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի ելույթներով:

“Return Festival” which is taking place in Armenia for the third time will start on September 22 in Yerevan. Armenian musicians from different corners of world will arrive in Armenian capital. Festival orchestra will be conducted by cellist Aram Talalyan.
Opening concerts will be performed by Juliette Galstyan (mezzo-soprano, Switzerland) – Haykanush Danielyan’s great granddaughter, and Mikayel Balyan (harpsichord, Germany). Audience will have the opportunity to listen to renowned violin player Graf Murzha, as well as Nina Sarapyan (violin), Koryun Asatryan (saxophone), Henrike Ugarte (accordion), Arax Davtyan (soprano) and the State ensemble of soloists (artistic director Zaven Vardanian).
Festival will close on October 24. Final concerts will be performed by Vahagn Papyan and Armenian State Youth Philharmonic Orchestra (conductor: Sergey Smbatyan).