Սեպտեմբերի 24-ին մեցո-սոպրանո Աննա Մայիլյանը համերգով հանդես կգա Ստոկհոլմում` Royal Palace Music Festival ամենամյա փառատոնի շրջանակներում: Համերգում, որն անցնելու է թագավորական պալատի առջեւ, կհնչեն Արամ Խաչատուրյանի, Առնո Բաբաջանյանի եւ այլ հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ:
Շվեդիայի մայրաքաղաքում Մայիլյանի հետ միասին ելույթ կունենան նաեւ Հասմիկ Լեյլոյանը (քանոն), Անի Ղազարյանը եւ Նարինե Մարդոյանը (դաշնամուր), Ֆելիքս Մինասյանը (թավջութակ), հաղորդում է Royal Festivals-ի պաշտոնական կայքը:
Royal Palace երաժշտական փառատոնը Սոտկհոլմի թագավորական պալատի առջեւ անցնում է 1970թ.: Ամեն տարի փառատոնին մասնակցում են շվեդ եւ արտերկրի կատարողներ:

24 сентября меццо-сопрано из Армении Анна Маилян выступит с концертом в Стокгольме в рамках ежегодного фестиваля музыки Royal Palace. В концерте, который проходит перед королевским дворцом, прозвучат произведения Арама Хачатуряна, Арно Бабаджаняна и других армянских композиторов.
В столице Швеции вместе с Анной Маилян выступят Асмик Лейлоян (канон), Ани Казарян и Нарине Мардоян (фортепиано), Феликс Минасян (виолончель), сообщает официальный сайт Royal Festivals.
Музыкальный фестиваль Royal Palace перед королевским дворцом в Стокгольме проводится с 1970 года. Ежегодно в фестивале принимают участие многие шведские и зарубежные исполнители.