Երեւանում` «Նարեկացի» մշակույթի կենտրոնում այսօր բացվել է կինոօպերատոր Արթուր Մանուչարյանի լուսանկարչական ցուցահանդեսը, որին ներկայացվել են հայ միջնադարյան ճարտարապետական ժառանգության եւ Հայաստանի տեսարժան վայրերի լուսանկարներ: «Այս ցուցահանդեսը հնգամյա աշխատանքի արդյունք է: Ես որոշեցի այս անգամ իմ ցուցահանդեսը նվիրել Հայաստանին: Այստեղ ներկայացված են Հայաստանի անհայտ, գրեթե ավերված եկեղեցիներ ու ճարտարապետական հուշարձաններ, որոնք երկրի խուլ անկյուններում են գտնվում: Այս ցուցահանդեսի իմաստը նրանում է, որպեսզի մարդիկ տեսնեն այդ ճարտարապետական ժառանգությունը եւ իրենց ներդրումը կատարեն դրա պահպանման գործում»,- նշել է Մանուչարյանը ցուցահանդեսի բացման արարողության ժամանակ:
Ցուցահանդեսին ներկայացված են 36 լուսանկարներ, որոնց մի մասը տպագրվել են «Տպավորություններ Հայաստանից» գրքում, որը պատմում է Հայաստանի 8 ճարտարապետական հուշարձանների մասին: Ցուցահանդեսը կշարունակվի մինչեւ սեպտեմբերի 18-ը:

A photo exhibition of Arthur Manoucharyan opened in the “Narekatsi” cultural center today, presenting sites of the Armenian medieval architectural heritage. “This exhibition is a result of five years of work. I have decided this time to devote my exhibition to Armenia. Armenian churches , unknown and almost destroyed, architectural sights, located in Armenia’s remote areas are pictured here. The exhibition is aimed at drawing the public attention to the architectural heritage and promoting its preservation, ” Mr. Manucharyan said.
The exhibition features 36 photos, some of which were published in the book “Impressions of Armenia” about 8 architectural sights of the country. The exhibition will be open by September 18.