Այսօր «Բուրգանով-կենտրոնի» Մոսկվայի դասական եւ ժամանակակից արվեստի թանգարանում կայացավ ԱՊՀ երկրների ստեղծագործական բուհերի Քանդակագործության միջազգային սիմպոզիումի արդյունքների հանդիսավոր ամփոփումը:
ԱՊՀ երկրների ստեղծագործական բուհերի քանդակագործության Միջազգային սիմպոզիումը անցնում է Մոսկվայում օգոստոսի 15-ից սեպտեմբերի 15 ներառյալ` «Բուրգանով-կենտրոնի» դասական եւ ժամանակակից արվեստի թանգարանի եւ ԱՊՀ անդամ երկրների մարդասիրական համագործակցության միջազգային հիմնադրամի աջակցությամբ:
Արդյունքների ամփոփման ժամանակ կցուցադրվեն ուսանողների աշխատանքները, որոնք ստեղծվել են սիմպոզիումի ժամանակ:
ԱՊՀ անդամ երկրների մարդասիրական համագործակցության միջազգային հիմնադրամի հանձնաժողովը կընտրի լավագույն աշխատանքները:
Երեւանի պետական գեղարվեստի ակադեմիան մտնում է ԱՊՀ երկրների տասնյակի մեջ, որոնք մասնակցում են սիմպոզիումին:

Сегодня в московском музее классического и современного искусства «Бурганов-центр» состоялось торжественное подведение итогов Международного симпозиума по скульптуре студентов творческих вузов стран СНГ.
Международный симпозиум по скульптуре студентов творческих вузов стран СНГ проходит в Москве с 15 августа по 15 сентября 2009 года по инициативе музея классического и современного искусства «Бурганов-центр» и при поддержке Международного фонда гуманитарного сотрудничества государств – участников стран СНГ.
Во время подведения итогов будут выставлены работы студентов, выполненные за период проведения симпозиума.
Комиссия Международного фонда гуманитарного сотрудничества государств-участников стран СНГ – выберет лучшие работы.
Среди десятка ВУЗов государств-участников стран СНГ Ереванская государственная академия художеств (Армения) принимает участие на симпозиуме.