Միշել Լեգրանի համերգը Երեւանում կանցնի Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարած Հայաստանի Պետական երիտասարդական նվագախմբի ուղեկցությամբ: Համերգին կմասնակցեն մաեստրոյի կինը` հայտնի տավղահար Կատրին Միշելը եւ նրա քույրը` Քրիսթինա Լեգրանը` սոպրանո, հայտնի The Swingle Singers համույթի նախկին մենակատարը: «Հայաստանի երիտասարդական նվագախումբը վատը չէ, ուղղակի տղաներին փորձն է պակասում: Երկրորդ փորձն ավելի հաջող անցավ եւ ես հուսով եմ, որ համերգը նորմալ կանցնի»,-Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է Մ.Լեգրանը:
«Սա Լեգրանի առաջին մենահամերգն է Երեւանում, մինչ այդ նա Հայաստան է եկել Շառլ Ազնավուրի հետ եւ հանդես է եկել հավաքական համերգներում: Մաեստրոն հաճույքով ընդունեց մեր հրավերը: Նրա երաժշտական դիապազոնն այնքան լայն է ու հարուստ, որ ողջ աշխարհի երաժիշտները զգացել են նրա ազդեցությունը: Առանց նրա երաժշտության ջազի արվեստը շատ աղքատ կլիներ»,-իր հերթին ասել է հայտնի հայ ջազմեն Լեւոն Մալխասյանը:
Ինքը Լեգրանը նշել է, որ ներկայումս սկսում է «Կույր սեր» ֆիլմի նկարահանումները: «Ես հիմնականում գրում եմ մյուզիքլներ: Աշխարհում սխալ են հասկանում այդ ժանրի ողջ նշանակությունը: Օրինակ, «Աստվածամոր տաճարը» մյուզիքլ չէ, դա երգերի ժողովածու է: Հիմա բոլորն են ֆիլմ նկարահանում եւ ես մտածեցի, որ երաժիշտը եւս կարող է դրանով զբաղվել»,-ասել է մաեստրոն:

Yerevan will host joint concert of Michel Legrand and RA State Youth Orchestra under the guidance of Sergey Smbatyan. Maestro’s spouse, famous harpist Catherine Michelle and his sister, Christine Legrand, soprano, ex soloist of The Swingle Singers popular vocal ensemble, will also perform at the concert.
“This is Legrand’s first solo concert in Yerevan. Maestro was pleased to accept our invitation. One can’t but note the influence his music had on the musicians of the whole world. Jazz art would miss much without maestro’s music,” well known Armenian jazzman Levon Malkhasyan stated.
Michel Legrand will soon start shooting of “Blind love” movie. “The genre is misunderstood in the world. Notre Dame de Paris, for instance, is not a musical, but just a song collection. Everybody is shooting movie these days, so I thought a musician could also direct a movie,” maestro noted.