Սեպտեմբերի 15-ին Թուրքիայի հյուսիս-արեւելքում, Էրզինջան քաղաքից 10 կմ հեռավորության վրա ավտովթար է տեղի ունեցել` Ստամբուլից եկող ուղեւորատար ավոտբուսը դուրս է եկել իր գծից եւ դիմահար բախվել է «Տոյոտա» մակնիշի ջիպի հետ: Մեքենայի բոլոր վեց ուղեւորները տեղում մահացել են:
Ինչպես պարզվեց հետագայում, ջիպում էին գտնվում ՀՀ տափողակով հոկեյի ֆեդերացիայի նախագահ Կարեն Խաչատրյանը (41տարեկան), նրա կինը Գայանե Հարությունյանը (40 տարեկան) եւ որդին (18 տարեկան), ինչպես նաեւ Վրաստանի քաղաքացիներ Լաշա Ցագարեիշվիլին (41 տարեկան) եւ Տեո Բերձենիշվիլին (42 տարեկան): Ջիպի ղեկին էր Վրաստանի հոկեյի ֆեդերացիայի նախագահ Դենիս Դավիդովը (40 տարեկան):

On September 15, the north-east of Turkey, 10 kilometers from the city of Erzincan a terrible accident took place: passenger bus, traveling from Istanbul turned into the oncoming traffic lane, resulting in a collision with a Toyota jeep. All six passengers of jeep died on the spot.
As it turned out, there were the president of the Armenian Ice Hockey Federation Karen Khachatryan (41), his wife Gayane Harutyunyan (40 years) and their son Levon Khachatryan (18 years), as well as citizens of Georgia, Lasha Tsagareshvili (41) and Theo Berdzenishvili (42 years) in the jeep. The president of the Georgian Ice Hockey Federation Denis Davydov (40 years) was driving the jeep.