Սեպտեմբերի 16-ին Հայաստանի սեղանի թենիսի կանանց հավաքականն երրորդ դիվիզիոնի խմբային փուլի իր վերջին խաղն է անցկացրել: Հայ թենիսիստուհիներն երկրորդ անգամ հաղթեցին Կոսովոյի ներկայացուցիչներին 3:0 հաշվով եւ 2-րդ տեղը գրավեցին երրորդ դիվիզիոնի խմբում, առաջ թողնելով Նորվեգիայի հավաքականին:
Ի տարբերություն տղամարդկանց առաջնության, 3-րդ դիվիզիոնում ընդամենը մեկ խումբ կա, որտեղ ընդգրկվել են Հայաստանի, Նորվեգիայի ու Կոսովոյի թիմերը: Հայ թենիսիտուհիները խմբային փուլի երկու շրջանների ընթացքում (այսինքն, թիմերը հանդիպում են միյանց հետ երկու անգամ) երկու հաղթանակ են տարել եւ երկու անգամ զիջել են Նորվեգիայի թիմին 2:3 հաշվով:
Եվրոպայի հաջորդ առաջնությունում հայ թենիսիստուհիներն կընդգրկվեն 2-րդ դիվիզիոնի խմբում, քանի որ 2-րդ դիվիզիոնի երեք վատագույն հավաքականները կփոխարինեն 3-րդ խմբի երեք հաղթողներին:

16 сентября женская сборная Армении по настольному теннису провела свой последний матч группового этапа третьего дивизиона (Standard division) командного соревнования чемпионата Европы. Армянские теннисистки во второй раз обыграли представительниц Косово со счетом 3:0 и заняли в группе третьего дивизиона 2 место, пропустив вперед сборную Норвегии.
В отличие от мужского первенства, в 3 дивизионе женского первенства всего одна группа, в которую вошли команды Армении, Норвегии и Косово. Армянские теннисистки по итогам двух сессий группового этапа (т.е. команды встречаются друг с другом дважды) одержали две победы и дважды уступили команде Норвегии со счетом 2:3.
Армянские теннисистки на следующем первенстве Европы будут включены в группу 2-го дивизиона (Challenge Division), поскольку три худшие сборные 2-го дивизиона заменят троих победителей 3-го дивизиона.