Սեպտեմբերի 21-27 դանիական Խերնինգ քաղաքում կայանալիք ազատ եւ հունա-հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը մասնակցող հայ ըմբշամարտիկների պատվիրակության ղեկավար, Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտեի փոխնախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը վստահ է, որ հայ ըմբշամարտիկները կկարողանան բարձր պահել իրենց երկրի պատիվը Աշխարհի առաջնությանը: Նման կարծիքը պատվիրակության ղեկավարը հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում, ինչպես նաեւ բացատրել, թե ինչ պատճառով Դենից Ֆորովին, որն ԱԱ-ին հանդես էր գալու 84 կգ ք/կ, կփոխարինի Արթուր Շահինյանը:
«Բոլոր մարզիկները մարտական տրամադրություն ունեն: Ես վստահ եմ, որ նրանք կանեն ամեն հնարավոր բան, որպեսզի բարձր պահեն մեր երկրի պատիվը: Մեդալի իրական հավակնորդ եմ համարում Արսեն Ջուլֆալակյանին, որը շատ լավ մարզական պատրաստականություն ունի` ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ հոգեբանական տեսակետից,- ասել է Ստեփանյանը,- ինչ վերաբերում է Դենիս Ֆորովին, ապա նշեմ, որ նա շատ լավ մարզիկ է եւ Հայաստանի հավաքականի լավագույններից է: Բայց վերջին առաջնություններում Ֆորովը փոքր-ինչ զիջեց իր դիրքերը եւ Լեւոն Ջուլֆալակյանի գլխավորությամբ մարզչական խորհուրդը որոշեց նրա փոխարեն առաջնությանը հայտագրել Արթուր Շահինյանին (երիտասարդական ԱԱ հաղթող), քանի որ վերջինս ավելի լավ պատրաստականություն ունի ներկա պահին»,- ավելացրել է նա:

18 Сентябрь 2009 - 10:28 AMT
Руководитель делегации армянских борцов, которые с 21 по 27 сентября примут участие в чемпионате мира по вольной и греко-римской борьбе в датском городе Хернинг, 1-ый вице-президент Национального Олимпийского Комитета Армении Размик Степанян уверен, что армянские борцы выступят достойно и сумеют отстоять честь своей страны на предстоящем турнире. Такое мнение глава делегации выразил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net, а также объяснил причину, по которой Дениса Форова, выступающего в весовой категории 84 кг, на чемпионате мира заменит Артур Шагинян.
«У всех ребят боевой настрой. Я уверен, что они сделают все, чтобы высоко держать честь нашей страны. Одним из реальных претендентов на медаль я считаю Арсена Джулфалакяна, который находится в отличной форме – как с физической, так и с психологической точек зрения, – сказал Степанян, – что касается Дениса Форова, то отмечу, что он отличный спортсмен и является одним из лучших в сборной Армении. Но на последних  турнирах Форов немного сдал свои позиции и тренерский совет во главе с Левоном Джулфалакяном решил вместо него на первенство мира заявить Артура Шагиняна (победитель молодежного ЧМ), поскольку последний находится в лучшей форме», – добавил он