Հայաստանի կանանց ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սամվել Ադամյանը մեկնաբանել է ԱԱ-2011 նախընտրական փուլի Հայաստան-Ֆինլանդիա հանդիպումը, որի ժամանակ «Հրազդան» մարզադաշտում նրա սաները Ֆինլանդիայի հավաքականին զիջեցին 0:4 հաշվով:
«Շնորհավորում եմ Ֆինլանդիայի հավաքականին հաղթանակի առթիվ: Շատ ամուր եւ կազմակերպված թիմ է: Մենք, ընդհանուր առմամբ, վատ չխաղացինք, սակայն Ֆինլանդիայի հավաքականը կարգով շատ ավելի բարձր է եւ մեծ առավելություն ուներ հանդիպման ընթացքում: Սա առաջին լուրջ փորձն էր մեր հավաքականի համար եւ հուսով եմ, որ հետագայում մենք ավելի վստահ հանդես կգանք»,- նշել է Ադամյանը:

Главный тренер женской сборной Армении по футболу Самвел Адамян прокомментировал матч отборочного этапа ЧМ-2011, в которой его подопечные на стадионе «Раздан» уступили сборной Финляндии со счетом 0:4.
«Поздравляю сборную Финляндии с победой. Это очень крепкая и организованная команда. В целом, мы неплохо сыграли, но сборная Финляндии выше нас уровнем и в течение всего матча имела заметное преимущество. Это наш первый опыт в рамках официальных встреч УЕФА, и надеюсь, что в следующих матчах мы выступим более уверенно», – отметил Адамян.