Սեպտեմբերի 24 Երեւանում կկայանա «Dominatus»- vox orchestran նվագախմբի առաջին ելույթը, որը կոչված է յուրովի ներկայացնել դասական ստեղծագործությունները:
«Dominatus» vox orchestran-ը իր երաժշտության նոր հնչյունավորման շնորհիվ նվագախմբին նոր «ձայն» է հաղորդում»:
«Հայաստանում սա միակ նմանատիպ նվագախումբն է եւ չնայած երիտասարդ կազմին կատարում է երաժշտությունը բարձր մակարդակով, իսկ դիրիժոր Նատալի Գալստյանը ձգտում է ինքնատիպ լինել»,- ասաց Հայաստանի Երաժշտական ընկերության նախագահ Դավիդ Ղազարյանը:
«21 Դարի արվեստ» հիմնադրամի նախագահ Հարություն Մարգարյանն իր հերթին նշեց. «Dominatus» vox orchestran-ի ստեղծման գաղափարը Նատալի Գալստյանի մտահղացումն է: Վերջերս նա կիսվեց ինձ հետ այդ մասին: Եւ ահա երկու օր անց նվագախումբը կներկայանա դասական երաժշտության սիրահարներին»:
Երաժշտական գործիքների ձայնին կնմանակեն 14 վոկալիստներ, լրացնելով 15 երաժիշտների կատարումը, որոնք ընտրվել են մրցույթի արդյունքում:
«Յուրաքանչուր նվագախմբի երաժիշտ գործադրել է մեծ ճիգեր նվագախմբի կայացման համար: Եւ մենք հույս ունենք, որ «Dominatus»- ի առաջին ելույթը հաջողակ կլինի»,- ասաց նվագախմբի հիմնադիր եւ դիրիժոր Նատալի Գալստյանը:
«Dominatus» vox orchestran-ը համագործակցում է Հայաստանի Երաժշտական ընկերության եւ «21 Դարի արվեստ» հիմնադրամի հետ: Համերգի հովանավորն է VivaCell-MTC ընկերությունը:

On September 24, “Dominatus” vox orchestran will perform its debut concert in Yerevan,.
Thanks to its new temporal acoustic, “Dominatus” vox orchestran will impart new “voice” qualities to the orchestra.
“That’s a unique kind of orchestra in Armenia which, despite the young age of its musicians, stands out with the high level of its performance, and conductor Natalie Galstyan attempts to achieve originality,” said David Khazaryan, Chair of Armenian Musical Association.
“21st Century Art” foundation’s chairman Hatutyun Margaryan noted in turn that “The idea of creating Dominatus belonged to Natalie Galstyan who recently shared the idea with me. And now, two days later, he will perform concert for lovers of classical music.”
14 vocalists import the music of musical instruments, supplementing the performance of 15 musicians who were selected by contest.
«Each of our musicians invested much effort in getting the orchestra accomplished. And we hope “Dominatus” vox orchestran’s debut will be a success,» orchestra’s founder and conductor Natalie Galstyan said.
“Dominatus” vox orchestran cooperates with Armenian Musical Association and “XXI Century Art” foundation.