Սեպտեմբերի 24 Երեւանում կկայանա «Dominatus»- vox orchestran նվագախմբի առաջին ելույթը, որը կոչված է յուրովի ներկայացնել դասական ստեղծագործությունները:
«Dominatus» vox orchestran-ը իր երաժշտության նոր հնչյունավորման շնորհիվ նվագախմբին նոր «ձայն» է հաղորդում»:
«Հայաստանում սա միակ նմանատիպ նվագախումբն է եւ չնայած երիտասարդ կազմին կատարում է երաժշտությունը բարձր մակարդակով, իսկ դիրիժոր Նատալի Գալստյանը ձգտում է ինքնատիպ լինել»,- ասաց Հայաստանի Երաժշտական ընկերության նախագահ Դավիդ Ղազարյանը:
«21 Դարի արվեստ» հիմնադրամի նախագահ Հարություն Մարգարյանն իր հերթին նշեց. «Dominatus» vox orchestran-ի ստեղծման գաղափարը Նատալի Գալստյանի մտահղացումն է: Վերջերս նա կիսվեց ինձ հետ այդ մասին: Եւ ահա երկու օր անց նվագախումբը կներկայանա դասական երաժշտության սիրահարներին»:
Երաժշտական գործիքների ձայնին կնմանակեն 14 վոկալիստներ, լրացնելով 15 երաժիշտների կատարումը, որոնք ընտրվել են մրցույթի արդյունքում:
«Յուրաքանչուր նվագախմբի երաժիշտ գործադրել է մեծ ճիգեր նվագախմբի կայացման համար: Եւ մենք հույս ունենք, որ «Dominatus»- ի առաջին ելույթը հաջողակ կլինի»,- ասաց նվագախմբի հիմնադիր եւ դիրիժոր Նատալի Գալստյանը:
«Dominatus» vox orchestran-ը համագործակցում է Հայաստանի Երաժշտական ընկերության եւ «21 Դարի արվեստ» հիմնադրամի հետ: Համերգի հովանավորն է VivaCell-MTC ընկերությունը:

22 Сентябрь 2009 - 13:23 AMT
24-го сентября, в Ереване состоится дебют оркестра “Dominatus” vox orchestran, который призван по-новому представить классические музыкальные произведения.
“Dominatus” vox orchestran благодаря новому исполнительному тембральному озвучиванию предает оркестру новый “голос”.
“Это единственный подобный оркестр в Армении и, несмотря на молодой состав, играет на высоком уровне, а дирижер Натали Галстян добивается еще и своеобразия”,- сказал председатель Музыкального общества Армении Давид Казарян.
Председатель фонда “Искусство 21 век” Арутюн Маргарян в свою очередь отметил: ”Идея создания “Dominatus” vox orchestran принадлежит Натали Галстян, которая недавно поделилась этой идеей со мной. И вот уже через два дня оркестр предстанет перед любителями классической музыки”.
14 вокалистов имитируют звучание музыкальных инструментов, дополняя игру 15 музыкантов, которые были выбраны в результате конкурса.
“Каждый музыкант оркестра приложил немало усилий для того, чтобы оркестр состоялся. И мы очень надеемся, что дебют “Dominatus” vox orchestran будет успешным”,- сказала основатель и дирижер оркестра Натали Галстян.
“Dominatus” vox orchestran сотрудничает с Музыкальным обществом Армении и фондом “Искусство XXI век”. Спонсором концерта является компания ВиваСелл-МТС.