«Նեբելհորն Տրոֆիին» խաղարկվում է 2010թ. Վանկուվերում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի 6-ական տեղ տղամարդկանց եւ կանանց մենակատար գեղասահորդների համար:
Հայ գեղասահորդ Անի Վարդանյանը մեջքի վնասվածքի պատճառով, որը ստացել էր Օբերսդորֆում տեղի ունեցած ստուգողական մարզման ժամանակ, չկարողացավ մասնակցել «Նեբելհորն Տրոֆի» ավանդական միջազգային առաջնությանը, որն ընթանում է գերմանական Օբերսդորֆ քաղաքում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել առաջնության մամլո քարտուղար Տատյանա Ֆլեյդը:
«Անին մրցությունների մեկնարկից մեկ օր առաջ մարզման ժամանակ մեջքի վնասվածք ստացավ: Մեր բժիշկը զննեց Անիին ու խորհուրդ տվեց չմասնակցել, որպեսզի չբարդացնի վնասվածքը»,- ասել է Ֆլեյդը:
Ինչ վերաբերում է հայ գեղասահորդ Պիեռ Բալյանին, Ֆլեյդը նշել է, որ նրա ելույթը շատ թույլ էր, ուստի նա եզրափակում է մրցաշարային սանդղակը:

26 Сентябрь 2009 - 14:31 AMT
На “Небельхорн Трофи” разыгрываются по 6 мест на Олимпийские игры 2010 года в Ванкувере у мужчин и женщин среди одиночников.
Армянская фигуристка Ани Варданян не смогла принять участие в традиционном международном турнире “Небельхорн Трофи”, проходящем в немецком городе Оберсдорф, из-за травмы спины, которую она получила во время контрольной тренировки в Оберсдорфе. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщила пресс-аташе турнира Татьяна Флейд.
«Ани за день до начала соревнований на тренировке получила травму спины. Наш врач осмотрел ее и посоветовал не принимать участия, чтобы не усугублять травму», – сказала Флейд
Что касается армянского фигуриста Пьера Баляна, Флейд отметила, что его выступление было очень слабое, поэтому он и замкнул таблицу турнира.