Հոկտեմբերի 31-ին Կիեւի «Ուկրաինա» Արվեստների ազգային պալատում «Երեւան-Կիեւ-տրանզիտ» նախագծի շրջանակներում համերգ տեղի կունենա: «Նոր նախաձեռնության համաձայն ոչ միայն ուկրաինացի աստղերը կկատարեն լավագույն հայկական երգերը, այլ նաեւ տեղի կունենա ուկրաինացի եւ հայ երգիչների ստեղծագործական տանդեմը, նրանք կկազմեն «աստղային դուետներ»,-ասել է նախագծի գործադիր պրոդյուսեր Էրիկ Անթարանյանը, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն:
Նախագծի շրջանակներում արդեն իրենց երգերն են ձայնագրել Սվետլանա Լոբոդան ու Թաթան, Վլադիմիր Գրիշկոն ու երեք սոպրանոները (Նունե Բադալյան, Մադգա Մկրտչյան, Մարինե Դեինյան), «Hot chocolate»-ը եւ Ռազմիկ Ամյանը, «4 թագավորն» ու Աննա Խաչատրյանը, Տինա Կառոլը եւ Արման Հովհաննիսյանը, Վիտալի Կոզլովսկին եւ Էմմին, Դմիտրի Կլիմաշենկոն եւ Արաքսյա Մուշեղյանը, Վիկտոր Պավլիկը եւ Էմմա Ասատրյանը, «Դրուգայա Ռիկա» եւ Ինգա եւ Անուշ քույրերը, Նաստյա Կամենսկիխը եւ Գարիկ Մարտիրոսյանը, Անյա Սեդոկովան եւ Ռիչարդ Մադլենյանը, ՎԻԱ ԳՐԱ-ն եւ Արամեն:

On October 31 in the framework of the “Yerevan-Kiev-transit” project a concert to be organized at the National Palace of Arts “Ukraine” in Kiev. “The essence of the new undertaking is not only the best Armenian songs performed by Ukrainian stars, but a new creative tandem of Ukrainian and Armenian artists formed the duets of stars,” the executive producer of the project Erick Antaranyan said, Analitika.at.ua reports.
The songs have already been recorded by Svetlana Loboda and Tata, Vladimir Grishko and Three Sopranos (Nune Badalyan, Magda Mkrtchyan, Marina Deinyan), “HOT CHOCOLATE” and Razmik Amyan, “4 Kings” and Anna Khachatryan, Tina Karol and Arman Hovhannisyan, Vitaly Kozlovsky and Emmy, Dmitry Klimashenko and Araksia Mushegyan Viktor Pavlik and Emma Asatryan, “Druga Rika”, and sisters Inga and Anush, Nastia Kamenskikh & Potap and Garik Martirosyan, Anya Sedokova and Richard Madlenyan, ViaGra and Arame.