Հոկտեմբերի 31-ին Կիեւի «Ուկրաինա» Արվեստների ազգային պալատում «Երեւան-Կիեւ-տրանզիտ» նախագծի շրջանակներում համերգ տեղի կունենա: «Նոր նախաձեռնության համաձայն ոչ միայն ուկրաինացի աստղերը կկատարեն լավագույն հայկական երգերը, այլ նաեւ տեղի կունենա ուկրաինացի եւ հայ երգիչների ստեղծագործական տանդեմը, նրանք կկազմեն «աստղային դուետներ»,-ասել է նախագծի գործադիր պրոդյուսեր Էրիկ Անթարանյանը, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն:
Նախագծի շրջանակներում արդեն իրենց երգերն են ձայնագրել Սվետլանա Լոբոդան ու Թաթան, Վլադիմիր Գրիշկոն ու երեք սոպրանոները (Նունե Բադալյան, Մադգա Մկրտչյան, Մարինե Դեինյան), «Hot chocolate»-ը եւ Ռազմիկ Ամյանը, «4 թագավորն» ու Աննա Խաչատրյանը, Տինա Կառոլը եւ Արման Հովհաննիսյանը, Վիտալի Կոզլովսկին եւ Էմմին, Դմիտրի Կլիմաշենկոն եւ Արաքսյա Մուշեղյանը, Վիկտոր Պավլիկը եւ Էմմա Ասատրյանը, «Դրուգայա Ռիկա» եւ Ինգա եւ Անուշ քույրերը, Նաստյա Կամենսկիխը եւ Գարիկ Մարտիրոսյանը, Անյա Սեդոկովան եւ Ռիչարդ Մադլենյանը, ՎԻԱ ԳՐԱ-ն եւ Արամեն:

28 Сентябрь 2009 - 14:15 AMT
31 октября в Национальном дворце искусств “Украина” в Киеве в рамках проекта “Ереван-Киев-транзит” состоится концерт. “Суть нового начинания – это не только лучшие армянские песни в исполнении украинских звезд, но и новый творческий тандем украинских и армянских артистов, составивших Звездные Дуэты”,- сказал исполнительный продюсер проекта Эрик Антаранян, сообщает Analitika.at.ua.
В рамках проекта уже записали свои песни: Светлана Лобода и Тата, Владимир Гришко и Три Сопрано (Нуне Бадалян, Магда Мкртчян, Марине Деинян), “HOT CHOCOLATE” и Размик Амян, “4 короля” и Анна Хачатрян, Тина Кароль и Арман Ованнисян, Виталий Козловский и Эмми, Дмитрий Климашенко и Араксия Мушегян, Виктор Павлик и Эмма Асатрян, “Друга Рика” и сестры Инга и Ануш, Настя Каменских & Потап и Гарик Мартиросян, Аня Седокова и Ричард Мадленян, ВИА ГРА и Араме.