Փոքր թատրոնի սեզոնը Երեւանում կբացի հայ-իտալական «Յոթերորդ զգացողություն» համատեղ ներկայացումը, որը ստեղծվել է 10-րդ դարի հայ հանճարեղ մտավորական, պոետ Գրիգոր Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» ստեղծագործության հիման վրա:
«Անցած տարվա հոկտեմբեր ամսում ստեղծվել էր ներկայացման սկզբնական տարբերակը` «Յոթ զգացողություն» անվան տակ, որը մեծ հաջողությամբ ներկայացվել է մի քանի միջազգային փառատոններում», – նշել է նախագծի հեղինակ, ռեժիսոր Վահան Բադալյանը:
«Յոթերորդ զգացողություն» ներկայացումը ստեղծվել է ՀՀ ԱԳ նախարարության եւ «Վերսիլիադանցա» իտալական մշակութային ընկերության աջակցությամբ:
Վահան Բադալյանի խոսքերով, թատրոնում կանցկացվեն թատերական արվեստի վարպետության դասընթացներ ուսանողների համար, նաեւ տեղի կունենա «Luce Armenia» ֆոտոալբոմի շնորհանդեսը եւ ֆոտոցուցահանդես բաց երկնքի տակ:

“Seventh sense” joint Armenian-Italian performance, drawing on great Narekatsi’s “Book of sorrow” poem, will open theater season in Yerevan.
“In October 2007, initial version named “Seven senses” was created and successfully presented at several international festivals,” project author, director Vahan Badalyan stated.
“Seventh sense” was created with the assistance of RA Ministry of Culture and Versiliadanza Italian Cultural Association.
According to Vahan Badalyan, theater will host dramatic art master classes for students, Luce Armenia photo album presentation and open air photo exhibition.