Փոքր թատրոնի սեզոնը Երեւանում կբացի հայ-իտալական «Յոթերորդ զգացողություն» համատեղ ներկայացումը, որը ստեղծվել է 10-րդ դարի հայ հանճարեղ մտավորական, պոետ Գրիգոր Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» ստեղծագործության հիման վրա:
«Անցած տարվա հոկտեմբեր ամսում ստեղծվել էր ներկայացման սկզբնական տարբերակը` «Յոթ զգացողություն» անվան տակ, որը մեծ հաջողությամբ ներկայացվել է մի քանի միջազգային փառատոններում», – նշել է նախագծի հեղինակ, ռեժիսոր Վահան Բադալյանը:
«Յոթերորդ զգացողություն» ներկայացումը ստեղծվել է ՀՀ ԱԳ նախարարության եւ «Վերսիլիադանցա» իտալական մշակութային ընկերության աջակցությամբ:
Վահան Բադալյանի խոսքերով, թատրոնում կանցկացվեն թատերական արվեստի վարպետության դասընթացներ ուսանողների համար, նաեւ տեղի կունենա «Luce Armenia» ֆոտոալբոմի շնորհանդեսը եւ ֆոտոցուցահանդես բաց երկնքի տակ:

Сезон армянского Малого театра в Ереване откроет армяно-итальянский совместный спектакль “Седьмое чувство”, созданный на основе поэмы “Книга скорби” гениального армянского мыслителя и поэта 10-го века Григора Нарекаци.
“В октябре прошлого года была создана начальная версия спектакля под названием “Семь чувств” и с успехом была представлена на нескольких международных фестивалях”,- отметил автор проекта, режиссер Ваан Бадалян.
Спектакль “Седьмое чувство” создан при сотрудничестве Министерства культуры Армении и итальянского культурного общества «Версилиаданца».
По словам Ваана Бадаляна, в театре пройдут мастер-классы театрального искусства для студентов, а также презентация фотоальбома «Luce Armenia» и фотовыставка под открытым небом.