Միջին քաշային կարգում IBF վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն, հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը իր կարծիքն է հայտնել «Super six world boxing classic» մրցաշարի մասին եւ պատմել է «Մայք Թայսոն» անունով իր նոր շան մասին:
«Ես շատ եմ կարոտում իմ նոր շանը: Նա ընդամենը 8 ամսեկան է եւ ես նրան, ցավոք, չեմ վերցրել հետս: Ես իմ բոլոր տնային կենդանիներին «Մայք Թայսոն» էի անվանում»,-ասել է Աբրահամը` հավելելով, որ հենց Թայսոնի փայլուն մենամարտերն են նրա համար բռնցքամարտով զբաղվելու լավագույն խթանը հանդիսացել, եւ նա ցանկանում է նույնքան հաջողակ լինել ռինգում, որքան իր կուռքը:
Բեռլինում առաջիկա մրցաշարի վերաբերյալ Աբրահամը հայտարարել է, որ այնտեղ չկան թույլ բռնցքամարտիկներ եւ լավագույնները դուրս են գալու լավերի դեմ:
«Ինձ համար երազանք է եղել մասնակցել «Showtime» մրցաշարին: Այդ մրցաշարից հետո ես հայտնի կդառնամ ողջ աշխարհում: Ես կուրախացնեմ ոչ միայն իմ այստեղի, այլ նաեւ Ամերիկայի երկրպագուներին: Ես սիրում եմ Ամերիկան: Դա հիանալի երկիր է: Այնտեղ կարելի է հասնել ամեն ինչի եւ ես ցանկանում եմ մեծ մենամարտեր անցկացնել այդ երկրում, իսկ «Super six world boxing classic» մրցաշարը նպատակին հասնելու իմ առաջին քայլը կլինի», մեջբերում է Աբրահամի խոսքերը Fightnews.com-ը:
Այս պահի դրությամբ Զիննովիցեի (Գերմանիա) մարզական ճամբարում Աբրահամը նախապատրաստվում է Ջերմեն Թեյլորի հետ մենամարտին: Հիշեցնենք, որ այդ բռնցքամարտիկների հանդիպումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 17-ին Բեռլինում եւ կանցնի «Showtime» մրցաշարի առաջին շրջանի շրջանակներում:

“King” Arthur Abraham believes the solitude of Zinnowitz will help him to be in top shape for his clash with Jermain “Bad Intentions” Taylor (28-3-1, 17 KOs) on Saturday, Oct. 17.
The undefeated German of Armenian descent takes on the former undisputed middleweight champion in the first Group Stage 1 bout of the Super Six World Boxing Classic, being televised on Showtime.
Telling about his new he named Mike Tyson, Abraham said, “I miss him a lot. He is my new dog. He is eight months old and, unfortunately, he could not join me for the training camp. I have named all my pets Mike Tyson. The man, Mike Tyson, is the reason why I started boxing. I want to be as successful as he was inside the ring.”
As to the upcoming fight, “King” Arthur said there are no weak opponents in this tournament. “It is the best against the best. For me, it is like a dream come true to participate. After the Super Six, I want to be known all over the world. I want to please the fans not just in Germany but in America and I am sure my fights will be fun to watch,” he said, Boxing News reported.